Korner - Piros lap a bírónak

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze. 101 év. Ennyi idő telt el azóta, hogy a Chelsea

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze.

101 év. Ennyi idő telt el azóta, hogy a Chelsea utoljára kiverte a Manchester City-t az angol kupából. A londoniak most nagy diadalt arattak a Stamford Bridge-en, igaz az ellenfél inkább a keddi BL-meccsére fókuszál.

Németországban a Bayern München magabiztosan halad zsinórban negyedik bajnoki címe felé. Figyeljék majd Müller bravúros gólját!

Beindult a Chelsea?

A bajnokságban gyengélkedő Chelsea elsöpörte a tartalékosan felálló Manchester City-t az angol kupa nyolcaddöntőjében.
A londoni együttesnek Diego Costa szerzett vezetést, amire Faupala még válaszolt. A folytatásban viszont már csak a Chelsea talált a kapuba – Willian, Cahill, Hazard és Traoré révén. A hazai csapat 5-1-re győzött. A négy közé jutásért a Chelsea majd az Evertonnal mérkőzik.

Menetel a Bayern

A vártnál nehezebben nyert a Bayern a Darmstadt ellen, mert az első félidőben a müncheniek minden helyzete kimaradt, Sandro Wagner viszont fejjel bevette Neuer kapuját.

Szünet után fordított a Bayern. A második félidő elején Müller egyenlített, majd a válogatott csatár a 71. percben szépségdíjas gólt lőtt. A végeredményt Lewandowski állította be a 84. percben.

A Bayern 3-1-re nyert, előnye a tabella élén 8 pont a Dortmund előtt. A Darmstadt 14. a 18 csapatos bajnokságban.

Leszakadó Real Madrid

Mindnyájunknak vannak jó és rossz napjai. Nincs ez másként a futball világában sem. “Fent és lent” rovatunk jön.

Tartja jó formáját Zlatan Ibrahimović. A Paris Saint Germanin svéd klasszisa két gólt lőtt és két gólpasszt is adott a Reims elleni francia bajnoki mérkőzésen.

Danilo D’Ambrosio gőlt lőtt a Sampdoriát legyőző (3-1) Interben. Hogy ebben mi az érdekes? Olasz játékos az Interből utoljára 2014. december 15-én, tehát több mint 14 hónapja vette be az ellenfél hálóját.

Még a kispadra sem ülhetett le Francesco Totti a Palermo elleni olasz bajnokin. A Roma ikonját Luciano Spalleti hazaküldte a mérkőzésre készülő keretből. A vezetőedző azért tette ezt, mert Totti a sajtóban elégedetlenségének adott hangot a csapaton belüli helyzetével kapcsolatban.

Pontokat veszített a Real Madrid. A spanyol sztárcsapat 1-1-es döntetlent játszott a Málagával, hátránya a spanyol bajnokságban ezzel már 9 pont a Barcelona mögött.

Zidane, az Eb legjobbja

2000-ben Franciaország nyerte az Európa-bajnokságot. Az együttest tapasztalt játékosok, mint Didier Deschamps vagy Patrick Viera, illetve feltörekvő csillagok, például David Trezeguet és Thierry Henry alkották.
Biztos vagyok benne, hogy valakit hiányolnak a listáról. Lássuk csak, vajon ki lehet az!

A belga-holland közös rendezésű Eb-n Zinédine Zidane-t választották a torna legjobb játékosának. A francia válogatott középpályás végig remekül teljesített, a kieséses szakaszban pedig fontos gólokat is szerzett.

Zidane először a spanyolok elleni negyeddöntőben volt eredményes, majd a Portugália elleni elődöntő hosszabbításában értékesítette a találkozót eldöntő tizenegyest.

A döntőben aztán a franciák aranygóllal verték az olaszokat, így – 1984 után – másodszor nyerték meg az Európa-bajnokságot.

Akár tévedhetünk is

A héten újabb nyolcaddöntőket játszanak a Bajnokok Ligájában. Döntőnek is beillő mérkőzések jönnek, ezek eredményeire is tippelünk. Közösségi oldalainkon önök is megtehetik ezt a #TheCornerScores hashtag használatával.

Amikor a bíró kap pirosat

Játékvezetőnek lenni sosem volt könnyű, de arra azért nem volt példa, hogy a bírót egy játékos akarja kiállítani. Eddig!

Hihetetlen jelenettel búcsúzunk a török bajnokságból (Galatasaray – Trabzonspor 2-1).

A Korner legközelebb jövő hétfőn jelentkezik.