A Manchester Citynél folytatja Guardiola

A katalán sikeredző három évre szerződött az angol élvonalba.

Pep Guardiola lesz a Manchester City új menedzsere. A spanyol bajnokság rangadóján győzött a címvédő Barcelona; ellenfele, az Atlético 9 emberrel fejezte be a meccset. A katalánok egykori kapusa, Víctor Valdés Belgiumban folytatja pályafutását. A holland bajnokság hétvégi fordulója után a PSV Eindhoven állt az élre a tabellán.

Nyártól Pep Guardiola lesz a Manchester City új menedzsere. A katalán szakember a német bajnok Bayern Münchentől szerződik az angol Premier League-be, és három évre kötelezte el magát leendő klubjánál. A 45 éves sikeredző trófeák sokaságát nyerte a Barcelonával, a bajorokat pedig kétszer a Bundesligában vezette győzelemre.

Már három pont előnnyel vezet az FC Barcelona a spanyol bajnokságban. A címvédő Messi és Suárez góljaival 2–1-re győzte le a második helyezett Atlético Madridot. Pedig a vendégek kezdtek jobban, a vezetést is megszerezték, de a Barca még a szünet előtt fordított. Az Atléticóból durva szabálytalanságok miatt két védőt is kiállított a játékvezető.

Bemutatkozott új klubjában Víctor Valdés, a Barcelona egykori kapusa. A 34 éves, 20-szoros spanyol válogatott játékos a Manchester Unitedtől kölcsönbe szerződött a belga Standard Liège-hez. Első mérkőzését kapott gól nélkül hozta le szombaton, csapata idegenben 2–0-ra győzött a Leuven ellen.

A PSV Eindhoven vette át a vezetést a holland bajnokságban, miután a hétvégi fordulóban legyőzte az utolsó helyen szerénykedő Graafschap együttesét. A hazaiak már 3–0-ra vezettek a szünetben, de könnyelműen folytatták a meccset, így az ellenfél feljött egy gól különbségre. Végül az uruguayi Pereiro gólja döntött. 4–2 lett a vége, a vetélytárs Ajax Amszterdam csak döntetlent játszott, és ezzel visszacsúszott a második helyre.

Higuaín tovább ontja a gólokat

A hét nyertesei és vesztesei szokásos Fent és lent rovatunkban.

22 meccsen 22 gólnál jár Gonzalo Higuaín, a Napoli csatára. Az argentin a hétvégén az Empoli ellen is betalált. Ezzel ő vezeti az olasz bajnokság góllövőlistáját, sőt az élen áll az európai Aranycipőért folyó harcban is.

Zsinórban ötödik mérkőzését veszítette el a Feyenoord a holland bajnokságban. Ezúttal odahaza kapott ki a Den Haag együttesétől 2-0-ra. Ilyen rossz sorozata még sohasem volt a rotterdami klubnak az Eredivisiében. Ezzel együtt a Feyenoord még mindig a harmadik a tabellán.

Csapnivalóan szerepel az Olympique Lyon is a francia bajnokságban. A hétvégén 1-0-ra kikaptak a Bastiától, ezzel mérlegük 10 meccsen: 1 győzelem, 2 döntetlen, 7 vereség. A szebb napokat látott klub csupán a 11. helyen áll a Ligue 1-ban.

1996: Bierhoff aranygólja döntött

Forradalmi változásokat hozott az 1996-os Európa-bajnokság a labdarúgás történetében. A korábbi 8 helyett 16 nemzeti válogatott indult a tornán, a győzelem pedig 2 helyett 3 pontot ért. Ezen az Eb-n már szabálytalan volt a hazaadás. Emlékeznek még, hogy melyik csapat nyerte az aranyérmet?

A helyes válasz: Németország. Az Angliában rendezett torna döntőjében a németek 2–1 arányban győzték le a cseheket, méghozzá a hosszabbításban, a csereként beállt Oliver Bierhoff aranygóljával. A hazai pályán játszó angoloknak óriási csalódást okozott, hogy nem jutottak be a fináléba. Ez volt az első nagy nemzetközi futballtorna, amelyet a németek az ország újraegyesítése után, egységes nemzeti csapattal nyertek meg.

Tippeljen velünk a rangadókra!

Érdekesnek ígérkező meccseket játszanak a héten az angol, a német és a francia bajnokságban. Mi már tippeltünk a végeredményekre. Ha van kedvük, játsszanak velünk önök is a közösségi médiában, a #TheCornerScores hashtaggel.

A mi tippjeink tehát:

Manchester City–Leicester City 2–0
Chelsea–Manchester United 1–1
Bayer Leverkusen–Bayern München 0–2
Marseille–Paris Saint-Germain 2–2

Persze tudják: akár tévedhetünk is.

Búcsúzóul pedig három különös jelenetet mutatunk a világ futballpályáiról. Egy kapus, aki mindent véd, egy edző, akinek van humora, és egy csatár, aki kihagyja a kihagyhatatlant.

A Korner a jövő hétfőn jelentkezik legközelebb.