Svindal súlyosan megsérült, Vonn parádézott

Miklós Edit a 27. lett a a szuper-G-ben, az idényben először szerzett pontokat ebben a szakágban.

Az amerikai Lindsey Vonn ezen a hétvégén újból megmutatta, miért nevezik a sportág királynőjének: két versenyszámban is győzött Cortina d’Ampezzóban.

Lindsey Vonn duplázott az olaszországi világkupa-versenyen. Szombaton a lesiklásban, vasárnap pedig a szuper-G-ben is ő bizonyult a leggyorsabbnak. Szokása szerint bátran versenyzett az amerikai, és nagy előnnyel, 1 perc 26,55 századdal végzett az élen. Vonn ezzel ledolgozta 10 pontos hátrányát, és az élre állt az összetett világkupában is.

A második helyen a liechtensteini Tina Weirather végzett, 69 századmásodperccel lemaradva a győztes mögött. A német Viktoria Rebensburg lett a harmadik, ő már egy másodpercen kívülre került az amerikaival szemben. Az összetettben eddig vezető svájci Lara Gut csak az ötödik helyen zárt, és ezzel visszacsúszott másodiknak a pontversenyben.

Miklós Edit a 27. idővel ért a célba. Ebben az idényben először szerzett pontokat ebben a szakágban a magyar versenyző.

Ebben a szezonban Lindsey Vonn már három szuper-G és négy lesikló győzelmet aratott. Ragyogóan aknázza ki a képességeit – mondja állandó szakértőnk.

Franck Piccard: – Elsősorban Vonn fizikai adottságairól van szó. Magas, és roppant erős – sokat dolgozott ezen. Majdnem olyan erőt képes kifejteni, mint a férfi mezőny versenyzői. Ez a leginkább a kanyarokban válik hasznára. Szinte bármilyen körülmények között ki tudja hozni magából a maximumot. Ez az egyik nagy előnye. Aztán ott van még a személyisége. Már elmúlt 31 éves, de még mindig tartja a lépést a trónkövetelő fiatalokkal. Hogy miért? Mert hihetetlenül ambiciózus versenyző alkat. Mindig győzni akar, és erre több szakágban képes, lesiklásban és a szlalomban is. Nem ijed meg egykönnyen, és érezhető, hogy nem fél a sérülésektől sem. Jó esélye van a sikerre bármilyen körülmények között.

Svindal megsérült, szabad az út Hirscher előtt

A szerencse forgandó – így van ez a norvég férfi sízőknél is. Aksel Lund Svindal bukott Kitzbühelben, megsérült a térde, és ezzel véget ért a szezonja. Ifjú honfitársa, Henrik Kristoffersen viszont pompás versenyt zárt.

Az ausztriai pályán ragyogóan teljesített Kristoffersen, és 3 századmásodperccel megelőzte az összetett világkupa címvédőjét, az osztrák Marcel Hirschert. Harmadik a német Fritz Dopfer. A magyar színekben versenyző Samsal Dalibor nem tudta befejezni az első futamot, és kiesett. Az összetettben még Svindal áll az élen, de térdszalag-szakadása miatt ebben a szezonban már nem állhat rajthoz. Hirscher 27 pontra csökkentette hátrányát.

Alphand útja Kitzbüheltől Dakarig

Pénteken a franciák uralták az kombinált versenyt Kitzbühelben, Pinturault, Muffat-Jeandet és Mermillod-Blondin. 21 évvel korábban, egy másik francia, Luc Alphand aratott emlékezetes sikert ugyanitt.

1995. január 14-én történt. A versenyt félbe kellett szakítani a világ legnehezebbnek tartott lesikló-pályáján, mert az olasz Pietro Vitalini súlyos balesetet szenvedett. Alphand azonban megőrizte hidegvérét, és megnyerte a futamot. Alig három óra múltán megismételte kivételes teljesítményét, és újra győzni tudott.

1997-ben elhódította az összetett világkupát is.

A francia egyébként le sem tagadhatná, hogy a sebesség és a veszély megszállottja. Miután befejezte pályafutását alpesi sízőként, autóversenyző lett, és 2006-ban megnyerte a Dakar-ralit. Három évvel később egy baleset után végleg felhagyott az élsporttal.