Cselgáncs: Gercsák Szabina ezüstérmes a havannai Grand Prix-n

A 70 kg-os, 19 éves miskolci sportolónőt a sportág nagy ígéretének tartják.

Gercsák Szabina ezüst-, Csoknyai László bronzérmes lett a havannai nemzetközi cselgáncsnagydíjon.

Az izraeli sportolók két kategóriában is győztek a második versenynapon, ezzel az izraeli dzsúdó visszatért a világ élvonalába, és nagyra törő tervekkel készül a nyári olimpiára.

Yarden Gerbi korábbi világbajnok a női 63 kilogrammosok között végzett az élen. A döntőben a kubai Espinoza volt az ellenfele. 58 másodperccel a vége előtt Gerbi meglepte a hazai dzsudokát, és waza-arival nyerte a találkozót. Az izraeli versenyzőt tartják a súlycsoport első számú esélyesének az olimpián.

A 70 kg-os súlycsoportban Linda Bolder magyar sportolót, Gercsák Szabinát verte a fináléban. A döntés az utolsó pillanatokra maradt, Bolder yuko értékű akcióval nyerte a rendkívül izgalmas és végig kiegyenlített mérkőzést.

A miskolci születésű Gercsák Szabina csak júliusban lesz 20 éves, de már megnyert minden fontosabb korosztályos viadalt. Világ- és Európa-bajnok a juniorok között és az ifjúsági kategóriában is, ráadásul megnyerte az ifjúsági olimpiát 2014-ben, a kínai Nankingban. A sportág nagy ígéretének tartják, ezt igazolta havannai ezüstérmével is. Ez az első számottevő eredménye a felnőtt mezőnyben, de minden reménye megvan arra, hogy további sikereket arasson Flórusz János tanítványa.

A férfiak 73 kg-os súlycsoportjában az azeri Rusztam Orudzsov volt az egyértelmű esélyes. A világranglistát vezető, első helyen kiemelt Orudzsovnak keményen meg kellett küzdenie a döntőben. Ellenfele a moldovai születésű Viktor Szcvortov volt, aki az Egyesült Arab Emirátusok színeiben versenyez. Ő kezdett jobban, de Orudzsov egy ellenakcióból waza-arival megfordította és meg is nyerte a találkozót.

A 81 kilós kategóriában Csoknyai László bronzérmes lett. A döntőben az orosz Hasszán Halmurzajev végig irányított az amerikai Travis Stevens ellen, és különösebb erőlködés nélkül győzött – a végén az ő tiszteletére hangzott fel az orosz nemzeti himnusz.