Európa-bajnok a magyar válogatott!

14 évvel a budapesti Eb-n aratott diadala után ismét a magyar női vízilabda válogatott a legjobb az öreg kontinensen. A magyar csapat Hollandiát verte a belgrádi döntőben.

A magyar lányok határozottan kezdtek, és 4-3-ig rendre vezettek is. Ekkor jött egy kis holtpont, a hollandok fordítottak a nagyszünetre (4-5).

A harmadik negyedtől a mieink újra lábra kaptak. 6-5-re már Bíró Attila együttese vezetett, a negyedik játékrész pedig 7-7-tel kezdődött.

A végjátékban már csak a magyar csapat szerzett gólt. A végig forró szívvel, de hideg fejjel játszó együttes teljesen megérdemelten, 9-7-re győzött.

Az Európa-bajnoki diadal egyben azt is jelenti, hogy a magyar válogatott kvalifikálta magát a riói olimpiára.