Szenzációs szériában a Juventus

Szerzői jogok

Sorozatban tizedik bajnokiját nyerte a címvédő az olasz élvonalban.

Wayne Rooney ismét megmentette Louis van Gaal állását a Liverpool elleni bajnokin.

Nem játszott jól a Manchester United, mégis elhozta a három pontot az Anfield Roadról. A Liverpool újra szöglet után kapott gólt, Fellaini fejese még kijött a keresztlécről, de Rooney már kíméletlenül bevágta a kipattanót. 22 forduló után az Arsenál vezeti a tabellát A Premier League-ben, jobb gólkülönbséggel a szezon meglepetéscsapata, a Leicester City előtt. A Manchester City egyetlen pont hátránnyal a harmadik.

Hollandiában menetel az Ajax, a PSV Eindhoven tartja a lépést a második helyen.

A holland bajnokság rangadóján a második helyezett a harmadikhoz látogatott: a PSV a Feyenordhoz. A kék mezben játszó vendégek a szünet után szereztek vezetést, a mexikói Hector Moreno ragyogóan érkezett a hosszú saroknál. A hajrában egy villámgyors kontrából biztosították be győzelmüket az eindhoveniek, Narsingh góljával. A kapus csak beleérni tudott. Az Eredivisiét változatlanul az Ajax Amszterdam vezeti, előnye 3 pont a PSV előtt, a Feyenord maradt a harmadik helyen.

Szenzációs szériában a Juve

a – a Fent és lent rovatunkban lássuk az elmúlt hét nyerteseit és veszteseit.

Bizarr meccse volt John Terrynek, a Chelsea csapatkapitányának. Öngólt vétett az Everton ellen, de a hosszabbításban ő egyenlített a 3–3-as összecsapáson. Negyvenedik bajnoki góljával Terry a Premier League történetének leggólerősebb védője.

Sorozatban tizedik bajnokiját nyerte a Juventus az olasz élvonalban. A címvédő az október végi mélypontról, a 12. helyről másodiknak jött föl a tabellán, hátránya már csupán két pont az éllovas Napoli mögött.

Kizárták a következő két átigazolási időszakból a Real Madridot és az Atlético Madridot. A FIFA azért bünteti a spanyol főváros két sztárcsapatát, mert megszegték a 18 éven aluli játékosok klubváltására vonatkozó szabályokat.

Továbbra is nyeretlen Gary Neville a Valencia kispadján. A hétvégi 2–2 a Rayo Vallecano ellen azt jelenti, hogy az angol szakember irányításával 2 vereség mellett 4 döntetlenje van a spanyol bajnokság 11. helyezettjének.

1988, van Basten éve

Az Európa-bajnokságok hőseit bemutató sorozatunk 1988-hoz ért. Ugyan ki más is lehetne a főszereplő, mint Marco van Basten? A holland támadó még csupán 23 éves volt, amikor győzelemre vezette válogatottját, és röviddel ksőbb elnyerte a világ legjobb futballistájának járó díjat is.

Pedig a szezon pocsékul indult az AC Milan fiatal csatárának. Bokasérülése miatt jó néhány mérkőzést ki kellett hagynia. Az Eb-t is csak a holland válogatott kispadján kezdte. Így is ő lett a torna gólkirálya. Mesterhármast lőtt Angliának, az elődöntőben sorsdöntő gólt az NSZK-nak. És a fináléban következett az a bizonyos felejthetetlen találat a Szovjetunió kapujába. Van Basten elnyerte az Aranylabdát, majd nagyszerű pályafutása során még két további alkalommal is.

Vendégsikereket várunk

Izgalmas meccsek lesznek a héten az európai topligákban. Mi már tippeltünk – ha van kedvük, tippeljenek velünk önök is a #TheCornerScores hashtaggel.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei:

Arsenal–Chelsea 1–1
Juventus–Roma 1–2
Mönchengladbach–Dortmund 1–4.

Persze akár tévedhetünk is.

Búcsúzóul következzék egy nem hétköznapi tizenegyes. A tettes Hulk, a szentpétervári Zenit brazil csatára. Többször is mutatjuk, tessék jól figyelni. A kapust mindenesetre jól becsapta.