Dakar-rali - Price előnye nőtt, Peterhanselé csökkent

Szerzői jogok

Helder Rodrigues nyerte a Dakar-rali 12. szakaszát a motorosok versenyében. A tavaly a 12. helyen végző portugál motoros a San Juan és Villa Carlos

Helder Rodrigues nyerte a Dakar-rali 12. szakaszát a motorosok versenyében. A tavaly a 12. helyen végző portugál motoros a San Juan és Villa Carlos Paz közötti több mint 900 kilométeres etapon utasította maga mögé a mezőnyt.

Az idei viadal leghosszabb szakaszából 481 kilométer volt a speciális rész, ezt a távot a második helyen végző Toby Price a győztesnél bő 4 és fél perccel lassabban tette meg. Az ausztrál motoros összetettben továbbra is vezet.

Az autósoknál először Mirko Hirvonen ért célba, a finn pilóta mögött Nasszer Al-Attijah és Leeroy Poulter végzett még az első háromban.

Stéphane Peterhansel ugyan csak 10. lett, így összetettben veszített az előnyéből, de még így is több mint 40 perccel vezet Al-Attijah előtt.