Dakar-rali - Sainz élre állt

Az autósoknál Carlos Sainz nyerte a Dakar-rali 9. szakaszát. A beleni etapot a nagy hőség miatt lerövidítették, az egy nappal korábban 12

Az autósoknál Carlos Sainz nyerte a Dakar-rali 9. szakaszát.

A beleni etapot a nagy hőség miatt lerövidítették, az egy nappal korábban 12 másodperccel vereséget szenvedő spanyol pilóta most 10 másodperccel előzte meg a második helyen célba érő Erik Van Loont, és 17-tel a harmadik helyezett Mikko Hirvonent.

A győztes Sainz élre állt az összetett versenyben, mert Peugeot-s csapattársa, Stéphane Peterhansel – több mint 9 perccel leszakadva – csak 7. lett.

A motorosoknál ismét az előző szakaszon is nyertes, illetve élre álló Toby Price győzött. Az ausztrál motoros több mint 7, illetve 10 perccel előzte meg a másik két dobogóst, Kevin Benavidest és Stefan Svitkót.

A szakaszt az összetett verseny második helyén kezdő portugál versenyző, Paulo Goncalves győzelmi reményei elszálltak, mert motorja meghibásodása miatt fel kellett adnia a versenyt.