Africa Race: balszerencsések voltak, de célba értek a magyarok

A második szakasz győztesei: Serradori, Ullevalseter és Sibalov.

A sivatagban folytatódott az Africa Race tereprali szerdán. A mezőny 401 kilométert tett meg Marokkóban, Dzsorf el Hamam és Tagunit között, nagyrészt sivatagi terepen, homokdűnéken.

Ez volt a második szakasz, de a motorosok csupán most kapcsolódtak be a versenybe. Az etap győztese a norvég Pal Anders Ullevalseter, KTM-mel.

Nem volt szerencséje az autósok között induló magyar párosnak, Szalay Balázsnak és Bunkoczi Lászlónak. Húsz kilométerrel a cél előtt defektet kaptak, ezért csupán a 13. helyen végeztek, az összetettben pedig a 12.-ek.

A francia Mathieu Serradori volt a leggyorsabb, 3 óra 31 perc 14 másodperc alatt tette meg a távot. Ezzel feljött a második helyre a kazah Jurij Szazonov mögé, aki 4:36 perccel vezeti a mezőnyt.

A magyar kamionos trió, Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László saját kategóriájában az ötödik helyen végzett, miután nem sokkal a rajt után meggyűlt a baja egy hatalmas homokdűnével.

A kamionosoknál az orosz Anton Sibalov nyerte az etapot Kamazzal, és ő áll az élen az összetettben is.