Szárnyal a Barcelona és a Leicester, bukott Mourinho

A Korner az Euronews heti futballmagazinja. Minden hétfőn elmondjuk Önöknek, amit az európai topligák hétvégi mérkőzéseiről tudni érdemes. A Real

A Real Madrid gólzáporral vigasztalta magát amiatt, hogy csak 3. a tabellán 16 forduló után. A Rayo Vallecano ellen 10 gólt szerzett. 55 év óta egyetlen csapat sem tudott kétszámjegyű győzelmet aratni a spanyol bajnokságban. Olaszországban az élen álló Inter kikapott a San Siróban, így riválisai megközelítették.

Kétszámjegyű Real-győzelem

A Rayo Vallecano játékosai az első félidőben még nem sejtették, mi vár rájuk a Bernabeuban. A 25. percben még 2-1-re a vendégek vezettek. Utána viszont két játékosukat is kiállították, és hengerelt a Real.

Bale 4 gólt szerzett, Benzema 3-at, Ronaldo duplázott, Danilo egyet lőtt. A végeredmény: 10-2. A fehérek 1960-ban az Elche ellen 11-2-re nyertek.

Az olasz bajnokságban az Internazionale hazai pályán szenvedett vereséget a Laziótól. Candreva kétszer is betalált a milánóiak kapujába, Icardi gólja csak a szépítéshez volt elég. A Fiorentina és a Napoli is győzött, így egy pontra felzárkóztak a kék-feketék mögé.

Kirúgták Mourinhót

Fent és lent rovatunkban ezen a héten három olyan klubot választottunk, amely pezsgőt bonthat karácsonyra, és egy edzőt, aki viszont semmilyen ajándékot nem talál majd a fa alatt.

A Barcelona folytatja sikersorozatát. A katalán csapat 3-0-ra nyert a klubvilágbajnokság döntőjében a River Plate ellen. Harmadszor övék a kupa 2009 és 2011 után. Ezzel a Barca a legtöbb nemzetközi címmel büszkélkedhet, 22-vel. Messiék az egy naptári évben elért gólrekordjukat is megdöntötték: 176-ot lőttek (2012-ben 175-öt).

A Leicester City is remekel, 3-2 győzött az Everton pályáján. Ezzel az élen állnak a Premier League-ben karácsonykor. Tavaly ilyenkor utolsók voltak az angol bajnokságban, mindössze 10 ponttal.

A Paris Saint-Germain ismét nyert a francia bajnokságban, most a Caen otthonában. A párizsiak már most zsebükben érezhetik az aranyérmet: 19 ponttal előzik meg a Monacót. 51 pontjuk van, ennyit még soha nem szerzett senki a bajnokság félidejében (a Lyon 50 pontot gyűjtött a 2006-2007-es idény felében).

José Mourinhót elküldték a Chelsea-től. Az angol bajnokot 16 forduló után csak egy pont választotta el a kiesőhelytől. A portugál edző állítólag a Manchester Uniteddel tárgyal. A kékek nélküle 3-1 nyertek a Sunderland ellen.

1984: francia siker az Eb-n

A múlt héten búcsúztunk az 1980-as Európa-bajnokságtól, melyet Németország nyert meg. 4 évvel később rendezték a hetedik. A hazai csapat 1960 óta először szerepelt Eb-n, és ünnepelhetett.

Nyolc ország vett részt a franciaországi Eb-n. A hazai válogatott Michel Platini vezérletével veretlenül jutott be a párizsi döntőbe, ahol Spanyolország volt az ellenfele. A Juventus játékosa lőtte az első gólt, a másodikat pedig Bruno Bellone. A 2-0-ás győzelemmel a Kékek első nagy nemzetközi sikerüket érték el.

Akár tévedhetünk is

A bajnokságok többségében már szünet lesz jövő héten. Angliában viszont karácsonykor is pályára lépnek a csapatok, ez a híres Boxing Day. Megmutatjuk, mire számítunk az élcsapatok meccsein.

Önök is elküldhetik tippjeiket közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag használatával.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei:

Liverpool – Leicester City 1-3
Manchester City – Sunderland 2-0
Southampton – Arsenal 1-2

Így énekelnek a Juventus játékosai

Közeleg a karácsony. A Juventus játékosainak kívánságaival búcsúzunk mára. Júniusban bejutottak a BL döntőjébe, abban nem vagyunk biztosak, hogy az eurovíziós dalversenyen is jól szerepelnének.