Klub vb - Megállíthatják-e a Barcát?

Harmadik klubvilágbajnoki címe elhódítására készül a Barcelona labdarúgó csapata. A katalán együttes ehhez csütörtökön teheti meg az első lépést, amikor az elődöntőben kínai ellenféllel találkozik.

A mérkőzés favoritjának tartott Bajnokok Ligája-címvédő korábban 2009-ben és 2011-ben nyerte meg a klubvilágbajnokságot.

A Barcelona ellenfele a Kuangcsou Evergrande lesz. A brazil edző, Luiz Felipe Scolari együttese növemberben megnyerte az ázsiai Bajnokok Ligáját, a klub vb-n pedig már legyőzte a mexikói Club Américát (2-1).

A másik elődöntő esélyese a River Plate. Az argentin klub a Libertadores Kupa idei győztese, amelynek – a Barcelonához hasonlóan – nem kellett pályára lépnie az elődöntőbe jutásért.

A River Plate a fináléért a Sanfrecce Hirosimával csap össze. A japánok az afrikai Bajnokok Ligája-győztes Mazembét verték a negyeddöntőben (3–0).