Kikapott a Bayern München, 5 pontra zárkózott fel a Dortmund

Folytatódott a Leicester City valószínűtlen sikersorozata az angol bajnokságban.

Megszakadt a Bayern München nagy sorozata a Bundesligában: május óta először vesztett német bajnoki mérkőzést a címvédő, méghozzá Mönchengladbachban.

Hiába támadott többet a még veretlen listavezető, a fehér mezes hazaiak szereztek vezetést az 54. percben Oscar Wendt góljával. A bajoroknak jóformán felocsúdni sem volt idejük, máris jött a Mönchengladbach második találata. Lars Stindl ragyogóan látta meg és használta ki a kínálkozó lehetőséget. Fejvesztve rohamozott a bajnok, de egy ellentámadásból harmadszor is betaláltak a vendéglátók, ezúttal Fabian Johnson volt a gólszerző.

A súlyos bokasérüléséből felépült Franck Ribéry csereként állt be, és góllal tért vissza, de ezzel csupán szépíteni tudott. A végeredmény: 3–1 a Borussia Mönchengladbach javára, a címvédő először kapott ki ebben a bajnoki szezonban.

Az első számú üldöző, a Borussia Dortmund drámai meccset játszott a Wolfsburg együttesével. Az első félidőben Marco Reus szerzett vezetést a feketében futballozó vendégeknek. Sokáig úgy tűnt, hogy ezzel el is dőlt a rangadó, de a 91. percben Schürrle buktatása miatt büntetőhöz jutottak a hazaiak. Ricardo Rodriguez belőtte, 1–1. De még nem volt vége a ráadásnak. A 93. percben a csereként beállt Kagava őrizetlenül maradt, és megszerezte a győztes gólt (1–2). Ezzel a Bayern előnye már csupán 5 pont a Dortmund előtt.

Folytatódott a Leicester valószínűtlen sikersorozata

Győzött, mégis kiesett a spanyol Király-kupából a Real Madrid, méghozzá egy elképesztően gyermeteg hiba miatt. Minden bizonnyal ez volt a hét legnagyobb blamája. Következzenek a hét nyertesei és vesztesei, szokásos Fent és lent rovatunkban.

Gary Neville lett a spanyol Valencia csapatának új vezetőedzője. A döntés némileg meglepő, mert a Manchester United és az angol válogatott volt hátvédje edzőként tapasztalatlan. Neville szerdán mutatkozik be a kispadon, a Lyon elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Riyad Mahrez az első algériai játékos, aki mesterhármast ért el az angol élvonalban. A Leicester City 24 éves középpályása a Swansea ellen tündökölt, három góljának köszönhetően a szezon meglepetéscsapata 3–0-ra győzött. Ezzel pedig folytatódott a Leicester valószínűtlen sikersorozata. A tavaly még a kiesés elől menekülő kiscsapat Claudio Ranieri irányításával az első helyen áll a Premier League-ben, megelőzve az Arsenalt és a Manchester City-t.

A hét vesztese a Real Madrid, amelyet kizártak a Király-kupából egy játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt. Az orosz Gyenyisz Cserisevet ugyanis eltiltották, amikor a Villarealban játszott kölcsönben – most hiába rúgott gólt a Cadiz elleni kupameccsenb, amikor pályára sem léphetett volna.

1980: Hrubesch gólja az utolsó pillanatban döntött

Folytatjuk utazásunkat a múltba, az Európa-bajnokságok történetébe. 1980-ban már nem négy, hanem nyolc csapat vett részt a kontinenstornán. Ez volt az utolsó olyan Eb, amelyiken még játszottak bronzmeccset.

Németország nyerte az Eb-t, pontosabban: Nyugat-Németország, hiszen 1980-ban még létezett az NDK is. A finálét Belgium ellen játszotta Jupp Derwall csapata a római olimpiai stadionban, és 2–1-re győzött. A döntő gólt Horst Hrubesch szerezte, egyetlen perccel a lefújás előtt. A Nationalelf 1972 után másodszor lett Európa-bajnok, egyben az első olyan válogatott, amely duplázni tudott.

Tippeltünk, de akár tévedhetünk is

És most tippelni fogunk, vagyis már tippeltünk is a hét legérdekesebbnek ígérkező meccseire. Ha van kedve, játsszon velünk a Facebookon vagy a Twitteren, a #TheCornerScores hashtaggel.

Íme tehát az euronews sportszerkesztőségének tippjei:

A Bundesligában: Bayer Leverkusen–Borussia Mönchengladbach 1–1.

Az olasz bajnokságban: Juventus–Fiorentina 1–2, Napoli–AS Roma 2–2.

A spanyol élvonalban: Atlético Madrid–Athletic Bilbao 2–0.

Persze akár tévedhetünk is.

Búcsúzóul egy furcsa szituációt mutatunk a Bundesligából. A főszereplő Marwin Hitz, az Ausgsburg kapusa. Mindjárt látni fogják, hogy mit csinált a Köln elleni mérkőzésen, amikor tizenegyest ítéltek a csapata ellen. Önök szerint ügyes volt, vagy inkább sportszerűtlen?