Lindsey Vonn mesterhármasa

Három nap alatt harmadszor nyert az amerikai, ezzel átvette a vezetést az összetett világkupában.

A kanadai Lake Louise-t átkeresztelhetnék Lake Lindsey-re. Az amerikai olimpiai és világbajnok Lindsey Vonn ugyanis triplázott: három nap alatt már a harmadik győzelmét aratta a kanadai pályán, ezúttal szuper G-ben.

Pénteken és szombaton a lesiklásban, vasárnap a szuper-óriásműlesiklásban bizonyult a legjobbnak Lindsey Vonn a kanadai Lake Louise-ban rendezett női világkupa-versenyen. A kirobbanó formában síző amerikai a szakágban hatalmasnak számító, 1,32 másodperces előnnyel nyerte a számot.

Ez már pályafutása 70. sikere világkupa-versenyen, és a 18. ezen a pályán. Tripláznia most harmadszor sikerült Lindsey Vonn-nak, és ezzel az összetettben is átvette a vezetést Mikaela Shiffrintől.

A többi induló megszorítani sem tudta, ők igazából a második helyért versenyeztek. Ezt végül az osztrák Tamara Tippler szerezte meg. Honfitársának, Cornelia Hütternek is jó hétvégéje volt, ő vasárnap egy bronzéremmel toldotta meg eredménylistáját.

A magyar színeket képviselő Miklós Edit két 22. helyezés után vasárnap 46.-ként végzett a kanadai vk-verseny zárónapján, így ebben a szakágban nem szerzett pontot. Az összetettben az 56. helyen áll.

Hirscher már Svindalt szorongatja

A coloradói Beaver Creekben a férfiaknak rendeztek világkupa-versenyt óriás-műlesiklásban. Ted Ligety, Alexis Pinturault és Thomas Fanara kiesett, ezért úgy tűnt, hogy a legjobb idővel kezdő Marcel Hirschernek nem lesz komoly ellenfele.

Az elmúlt négy szezon összetett világkupa-győztese a szombati szuper G után vasárnap az óriás-műlesiklásban is a legjobb volt. Pályafutása 33. sikerét aratta vk-versenyen. Ezzel Marcel Hirscher az összetett világkupában a második helyre zárkózott fel, a norvég Aksel Lund Svindal mögé, megelőzve a 3. helyen álló amerikai Ted Ligetyt.

A második helyen a francia Victor Muffat-Jeandet végzett, a harmadik a norvég Henrik Kristoffersen.

Óriás-műlesiklásban két verseny után ugyanaz az állás, mint a Beaver Creek-i futam végeredménye, tehát 1. Hirscher, 2. Muffat-Jeandet, 3. Kristoffersen.

A ragadozók lejtője

A norvég Aksel Lund Svindal sorozatban a harmadik világkupa-versenyét nyerte pénteken Beaver Creekben. A lesiklást a ragadozómadarakról elnevezett Birds of Prey lejtőn rendezték, a sorozat egyik legszebb pályáján – mondja állandó szakértőnk.

– Ez valóban nem szokványos lejtő – magyarázza Calgary olimpiai bajnoka, Franck Piccard. – Egy nagyon meredek szakasszal kezdődik, és igen élesek a kanyarok, és gyakran besüt a nap a pályára. Aztán egy laposabb rész következik, de ez becsapós, mert hatalmas ugratókat rejt, szinte egészen a célvonalig. Rendkívül látványos és igen erős pálya, a sízőknek sokszor meggyűlik vele a baja. Szóval minden feltétel adott egy nagyszerű versenyhez.

Carlo Janka szenzációs triplája

Megnyerni három egymást követő versenyt, három különböző szakágban, ugyanazon a helyszínen – ez olyan kivételes bravúr, ami nem sok bajnoknak sikerül. 2009 decemberében valaki mégis megcsinálta.

Becsületes neve Carlo Janka, de a sportág rajongói jobbára csak Icemanként emlegetik. A helyszín az említett coloradói pálya, a Birds of Prey volt. A svájci világbajnok 4-én a szuperkombinációban, 5-én a lesiklásban, 6-án pedig az óriás-műlesiklásban győzött. Ezzel a triplával az akkor csupán 23 éves sportoló pályafutása egyik legnagyobb sikerét aratta. Azért csak “az egyik” legnagyobbat, mert a rá következő évben aranyérmet nyert a vancouveri olimpián, akkor történetesen óriás-műlesiklásban, és a szezon végén első lett az összetett világkupában is.

A jövő vasárnap a francia Alpokból, Val d’Isère-ből jelentkezünk alpesisí-magazinunkkal.