Nico Rosberg triplázott

Bár a Forma-1-es világbajnoki cím már eldőlt, az Abu- Dzabi Nagydíjon a büszkeség is hajtotta a versenyzőket. Miután győzött Mexikóban és Brazíliában.

Nico Rosberg, a Mercedes pilótája nyerte vasárnap a szezonzáró Forma-1-es nagydíjat Abu-Dzabiban. A német versenyzőnek ez az idei hatodik, pályafutása során pedig 14. sikere.

Rosberg mögött vb-győztes csapattársa, a brit Lewis Hamilton ért célba, míg a harmadik helyen Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája végzett.

Az már a futam előtt eldőlt, hogy a pilóták között Hamilton, Rosberg, Sebastian Vettel, míg a csapatoknál Mercedes, Ferrari, Williams a végső sorrend.

A Mercedes autói az idényben 12. alkalommal végeztek az első-második helyen, ez új csúcs.

Rossi csaknem újra a csúcson

A motorsport rajongóinak régen látott izgalmakat tartogatott az idei szezon. A MotoGP-ben csak az utolsó nagydíjon, a valenciai Ricardo Tormo pályán dőlt el, hogy Jorge Lorenzo nyeri a világbajnoki címet. Íme, egy kis visszapillantás.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában Valentino Rossit büntetésből az utolsó rajtkockába száműzték az utolsó futamon. A sokszoros világbajnok olasz csak akkor őrizhette volna meg előnyét az összetettben, ha közvetlenül Jorge Lorenzo mögött ér célba, vagy a spanyol kiesik.

Yamahás csapattársa azonban nem tette meg ezt a szívességet neki. Lorenzo nyerte a Valenciai Nagydíjat, és ezzel a MotoGP világbajnoki címét is.

Ogier egyeduralkodó

Míg a MotoGP-ben nagyon szoros volt a verseny, a rali-világbanokságon Sébastien Ogiert nem tudták megszorítani. A francia autós sorrendben harmadik világbajnoki címét szerezte. Nézzünk néhány részletet a 2015-ös futamokból!

Sébastien Ogier már három futammal az idény vége előtt pezsgőt bonthatott. A Volkswagen francia pilótája megnyerte az Ausztrál Nagydíjat, így az összetettben 101 pontos, behozhatatlan előnyre tett szert.

Ezzel megszerezte sorozatban 3. világbajnoki címét. Hasonló sorozattal csak honfitársa, Sebastien Loeb és a finn Tommi Makinen büszkélkedhet.