Mourinho negatív rekordja a Chelsea-vel

A Korner, az Euronews hétfői futballmagazinja, mely az előző hét legfontosabb, legérdekesebb eseményeit foglalja össze. Vasárnap a Feyenoord Stadion

Vasárnap a Feyenoord Stadion volt reflektorfényben: Rotterdamban játszották a holland bajnokság klasszikus rangadóját, a hazaiak az Ajaxot fogadták. A meccsből a PSV Eindhoven profitált, győzelmével beékelődött a két éllovas közé. 250 kilométerrel arrébb, a Borussia Dortmund nyerte a Ruhr-vidéki derbit.

Élen maradt az Ajax

A holland bajnokságban a De Klassiekernek nevezett meccsen a Feyenoord szerezte meg a vezetést az első félidő végén, Van Beek góljával. A második félidőben kiegyenlített az Ajax: az 59. percben Klaasen talált be a hazaiak kapujába. 1-1 maradt a végeredmény.

A döntetlennek az Ajax örülhet jobban, mert maradt az élen. A PSV győzött az Utrecht ellen, így megelőzte a Feyenoordot.

A Bundesligában a Dortmund izgalmas meccsen nyert a Schalke ellen. A hazaiak a 30. percben Kagava Sindzsi góljával szerezték meg a vezetést, de 3 perc múlva Huntelaar kiegyenlített. A szünet előtt Ginter fejesével ismét a Dortmund került előnybe, majd Aubameyang góljával már 3-1-re vezetett. Huntelaar újabb gólja csak a szépítéshez volt elég a Herthának. A Dortmund 2. a német bajnokságban.

Mourinho pokoljárása

“Fent és lent” rovatunkból kiderül, ki lehet boldog, illetve csalódott a hétvége után.

A Paris Saint-Germainnek remekül megy. A francia bajnok 5-0-ra legyőzte a Toulouse-t, és máris nagy fölénnyel vezeti a ligát: 11 ponttal előzi meg a Caent. 13 fordulóban 11-szer győzött a PSG.

Botlott a Real Madrid: első vereségét szenvedte el az idei szezonban a spanyol bajnokságban. A fővárosiak a Sevilla otthonában 3-2-re kaptak ki. Ezzel 3 pontos hátrányba kerültek a Barcelonával szemben. Az el clásico november 21-én lesz.

José Mourinho edzői karrierje során még nem fordult elő, hogy klubja egy évadban hétszer kikapjon. A Chelsea-nél most megesett vele ez a szégyen: a Premier League 12. fordulójában a bajnok 1-0-ra kikapott a Stoke Citytől. Ez a londoniak harmadik veresége volt zsinórban.

Csehszlovákia egyetlen diadala

Az Európa-bajnokságokra visszatekintő sorozatunkban 1976 következik. Emlékezetes év, hiszen Csehszlovákia először lett a kontinens legjobbja.

Panenkáék az Eb döntőjében az NSZK ellen játszottak a belgrádi Crvena Zvezda-stadionban.

A rendes játékidő után 2–2 volt az eredmény, a hosszabbításban nem esett gól. A büntetőpárbajt a csehszlovák válogatott nyerte.

Akár tévedhetünk is

Még négy csapat juthat ki a jövő évi Európa-bajnokságra. Megpróbáljuk eltalálni a pótselejtezők első mérkőzéseinek eredményét.

Megtehetik ezt önök is közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag használatával.