Speed - Hamilton harmadszor világbajnok

Szerzői jogok

A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hét legérdekesebb motorsport eseményeit foglaljuk össze. A múlt heti Ausztrál Nagydíj után Malajziában

A múlt heti Ausztrál Nagydíj után Malajziában rendezték a gyorsaságimotoros világbajnokság utolsó előtti futamát. Phillip Islanden Jorge Lorenzo szűkítette hátrányát csapattársa, Valentino Rossi mögött. Vajon a spanyol versenyző meg tudja-e gátolni olasz riválisa tizedik világbajnoki címét? – ez a legfontosabb kérdés a MotoGP géposztályban.

Rossi buktatott, de lehet, hogy ő bukott

Dani Pedrosa győzött Sepangban, de a verseny egy ellentmondásos szabálytalanság miatt marad emlékezetes.

Valentino Rossi sokáig csatázott Marc Márquezzel, mígnem a 14. körben a világbajnoki címvédő elesett. Csakhogy nem magától!
Rossi ugyanis kitette a lábát, Márquez abban bukott fel. A kétszeres világbajnok így pont nélkül zárt, Rossi pedig harmadiknak futott be. A “Doktortól” azonban levontak három büntetőpontot, illetve a szezon utolsó versenyén, Valenciában majd az utolsó helyről kell rajtolnia!

Pedrosa végül simán nyert. Lorenzo második lett, így tovább – hét pontra – csökkentette hátrányát Rossi mögött a világbajnoki pontversenyben, az esélyei a világbajnoki címre pedig – Rossi büntetése miatt – jelentősen megnőttek.

In memoriam Marco Simoncelli

Négy évvel ezelőtt szörnyű tragédia történt Sepangban. Marco Simoncelli mindössze 24 évesen életét veszítette Malajziában. Az olasz motorosban előzőleg sokan a jövő MotoGP világbajnokát látták.

Simoncelli 2011. október 23-án, a verseny második körében szenvedett halálos balesetet Sepangban. A cattolicai születésű motoros honfitársával,
Valentino Rossival és az amerikai Colin Edwardsszal ütközött, halálát súlyos nyaki, fej- és mellkasi sérülések okozták.

A szerencsétlenül járt motorostól a verseny után négy nappal, családja lakhelyén, Corianóban búcsúztak el a rajongók, az eseményen Valentino Rossi is részt vett. A 2008-ban, a 250 köbcentiméteres géposztályban világbajnok Simoncellit mintegy húszezren búcsúztatták.

Hamilton harmadszor

Világbajnok lesz-e már Austinban Lewis Hamilton? Ez volt a kérdés a Formula-1-es világbajnokság Amerikai Nagydíja előtt. A Mercedes autóversenyzője az első brit pilóta lehetett, aki megvédi világbajnoki elsőségét.

Ha nem is könnyen, de Hamilton megnyerte az Amerikai Nagydíjat, a szezonban tizedik elsőségét szerezve. A második helyen a Mercedes másik versenyzője, Nico Rosberg végzett, a harmadik helyet Sebastian Vettel szerezte meg.

A versenyen Rosberg indult élről, és sokáig vezetett is, de néhány körrel a vége előtt megcsúszott, ami sokba került.

Győzelmével Hamilton behozhatatlan előnyre tett szert a világbajnoki pontversenyben, a 30 éves versenyző így – 2008 és 2014 után – harmadszor is világbajnok lett.

Ogier feladta

A rali világbajnokság Katalán Nagydíjával búcsúzunk. A világbajnoki címet Sebastien Ogier már a múlt hónapban megszerezte, így most már csak a presztízs volt a tét.

Az immár háromszoros világbajnok Ogier az utolsó gyorsasági szakaszon hibázott, majd feladta a versenyt. Így is Volkswagen-versenyző nyert, Andreas Mikkelsen idei első diadalát aratta. A norvég versenyző több mint 3 másodperccel előzte meg csapattársát, a finn Jari-Matti Latvalát. A harmadik helyen a spanyol Dani Sordo végzett.

A Speed legközelebb egy hét múlva jelentkezik.