Rögbi vb - Argentína Ausztráliával találkozik az elődöntőben

Argentína döntőbe jutott a rögbi világbajnokságon. A dél-amerikaiak a cardiffi negyeddöntőben simán verték Írországot. Az első félidőben két

Az első félidőben két ötpontos célt elérő argentinok a szünetben 20-10-re vezettek.

A második félidő ír céllal kezdődött, később azonban ismét az ellenfél dominált. Bár a két csapat közötti különbség kétszer is három pontra csökkent, 23-20 után az írek már nem voltak eredményesek, az argentinok viszont zsinórban húsz pontot szereztek.

A kék-fehérek végül 43-20-ra győztek úgy, hogy a második félidőben is két ötpontos célt értek el.

Argentína ellenfele Ausztrália lesz az elődöntőben. Az ausztrálok elképesztően fordulatos, az utolsó percig kiélezett csatában múlták felül Skóciát a londoni negyeddöntőben.

Szünetben egy ponttal a skótok vezettek, később nyolccal az ausztrálok, de a skótok újra fordítottak, és még az utolsó percben is vezettek.

Az ausztráloknak Bernard Foley büntetője hozta meg a győzelmet 30 másodperccel a befejezés előtt. Ausztrália egyetlen ponttal, 35-34-re győzött.