Cselgáncs - Három francia, két japán győztes Párizsban

Újabb hét súlycsoportban osztottak érmeket a párizsi cselgáncs Grand Slamen. A 70 kilogramm alatti női döntő utolsó percében a japán Tacsimoto

Újabb hét súlycsoportban osztottak érmeket a párizsi cselgáncs Grand Slamen.

A 70 kilogramm alatti női döntő utolsó percében a japán Tacsimoto Haruka ipponnal győzött a német Laura Vargas Koch ellen.

A 78 kilósok döntőjét Audrey Tcheumeo nyerte. A francia cselgáncsozó kevesebb shido büntetést kapott, mint a japán Szato Ruika.

Nehézsúlyban (+78 kg) is francia győztes ünnepelhetett. Az Európai Játékok győztese, Emilie Andeol ipponnal verte a német Franziska Konitzot.

A férfiaknál először nyert Grand Slam versenyt Shaxzod Sobirov. A 81 kilós üzbég az orosz Szergej Rjabov ellen győzött a fináléban.

90 kilogrammban a grúz Varlam Liparteliani megismételte két évvel ezelőtti sikerét a párizsi Grand Slamen. A világbajnoki bronzérmes a francia Alexandre Iddirt aranyponttal verte a döntőben.

100 kilogrammban a francia Cyrille Maret úgy nyerte meg a döntőt, hogy 45 másodperccel a befejezés előtt yukót érő akciót mutatott be a brazil Rafael Buzacarini ellen.

Egy belső combdobás döntötte el a nehézsúlyú finálét (+100kg). Ezt a japán Haraszava Hiszajosi mutatta be a brazil David Mourán.