Lewandowski megfékezhetetlen

A Bayer München szenzációs formában játszó lengyel csatára a Dortmund ellen is duplázott.

Igazi rangadókkal folytatódtak Európa nagy bajnokságai. Németországban a Bayern München kiütötte a Borussia Dortmundot. A spanyol ligában, a madridi derbin nagy csatában döntetlenül végzett az Atlético és a Real. Angliában az Arsenal villámgyorsan elintézte a Manchester Unitedet, és meg is előzte a tabellán.

Bayern München–Borussia Dortmund 5–1

A Bundesligában a bajnoki címvédő és listavezető Bayern München a Dortmund együttesét fogadta. Thomas Müller már a 26. percben vezetést szerzett a piros mezeseknek.

Aztán Thiagóval szemben szabálytalankodtak a vendégek, a megítélt büntetőt Müller végezte el – ezzel már 2-0 volt az állás.

Aubameyang még szépített, ekkor kis időre úgy tűnt, hogy szoros lehet a szuperrangadó. De nem lett az. Mert, ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött Robert Lewandowski. A szenzációs formában futballozó lengyel csatár gyors egymásutánban két gólt is szerzett, és ezzel lényegében el is döntötte a találkozót.

A kegyelemdöfést Götze adta meg, a végeredmény: Bayern München–Borussia Dortmund 5–1. A kiütéses győzelemmel a bajnok 8 forduló után is százszázalékos, ráadásul lerázta üldözőjét, és már 7 pont előnnyel vezeti a tabellát a dortmundiak előtt.

Atlético Madrid–Real Madrid 1–1

A spanyol bajnokság madridi rangadóján szinte végig vezetett a vendég Real, mégsem tudta megverni az Atléticót. Benzema a 9. percben fejjel szerzett vezetést a fehéreknek, és sokáig úgy látszott, hogy ez elég is lesz a három ponthoz. Csakhogy az Atlético nem így gondolta, és a hajrában Vietto góljával egyenlített, a vége tehát 1–1 lett.

A ligát nagy meglepetésre továbbra is a Villarreal vezeti 7 forduló után.

1. Villarreal 16 pont
2. Real Madrid 15
3. Celta Vigo 15
4. Barcelona 15
5. Atlético Madrid 13

Arsenal–Manchester United 3–0

A Premier League-ben az Arsenal már 20 perc játék után 3-0-ra vezetett a Manchester United ellen, Alexis Sánchez duplájával és Özil góljával. Ez is maradt a vége, az ágyúsok jobb gólkülönbségükkel megelőzték van Gaal csapatát, és feljöttek a második helyre.

1. Manchester City 18 pont
2. Arsenal 16
3. Manchester United 16
4. Crystal Palace 15
5. Leicester City 15

Agüero megszorította Lewandowskit

Biztosan emlékeznek még Robert Lewandowski öt góljára a Bundesligából. Ezen a hétvégén egy másik sztár vágott egy ötöst – igaz, neki kicsit több mint 9 perc kellett hozzá.

Sergio Agüero öt góllal járult hozzá a Manchester City 6-1-es sikeréhez a sereghajtó Newcastle ellen. A 27 éves argentin csatár 20 perc alatt szerezte góljait, ezzel a Premier League történetének leggyorsabb mesterötösét érte el.

A hét vesztese Brendan Rodgers, aki a Liverpool edzője – volt, vasárnap estig. Az Everton elleni 1-1 után menesztették állásából. A Liverpool 8 forduló után csak a 10. helyen áll a bajnokságban.

Múltidéző: olasz siker a megismételt Eb-döntőn (1968)

1968-tól új rendszerben bonyolították le az Európa-bajnokságot. A döntőben Olaszország és Jugoszlávia 1-1-es döntetlent játszott, a mérkőzést – az akkori szabályok szerint – két nappal később megismételték. Akkor az olaszok győztek 2-0-ra.

A nyolc selejtezőcsoport győztese negyeddöntőket játszott, így alakult ki a legjobb négy mezőnye. A négyes döntőt Olaszországban játszották a házigazdák, Anglia, a Szovjetunió és Jugoszlávia részvételével.

A római döntőben az olaszok és a jugoszlávok nem bírtak egymással. Akkoriban még nem tizenegyesek döntöttek, hanem a megismételt mérkőzés. A hazaiak Riva és Anastasi góljával győztek, és ezzel az olasz labdarúgás azóta is egyetlen Európa-bajnoki címét szerezték.

Eb-selejtezők: tippeljenek velünk!

Ezen a héten szünet lesz a nemzeti ligákban, a válogatottak játszanak Európa-bajnoki selejtezőket. Szokás szerint megtippeltük néhány meccs eredményét. Várjuk az önök jóslatait is a közösségi médiában, a #TheCornerScores hashtaggel.