Rögbi-vb: Dél-Afrika győzelmével vezeti a B csoportot

Dél-Afrika–Skócia 34–16, Japán–Szamoa 26–5.

Dél-Afrika meglepetésre legyőzte Skócia válogatottját az angliai rögbi-világbajnokság B csoportjában, és ezzel átvette a vezetést a csoportban.

A nyitómérkőzésükön még vereséget szenvedő fehér mezesek a félidőben már 20–3-ra vezettek, a skótok túl későn kapcsoltak, és ekkora hátrányt már nem sikerült behozniuk a newcastle-i mérkőzésen. A végeredmény 34–16.

A japánok egy lépéssel közelebb jutottak nagy álmukhoz, a negyeddöntőhöz, miután legyőzték Szamoa válogatottját.

Milton Keynes-ben, 30 ezer néző előtt a japánok kezdtek jobban, az ellenfél folyamatosan védekezni kényszerült, és jobbára csak szabálytalanságaival tűnt ki. A két sárga lap és a büntetők után Japán már 20–0 arányban vezetett a szünetben. A második félidőben már sokkal kiegyenlítettebb volt a játék. A japánok Goromaru újabb két büntetőgóljával lényegében el is döntötték a meccset, habár a végén Szamoa egy céllal még szépíteni tudott, így 26–5 lett a vége.