Vettel sima diadala

A Speed, az Euronews mini sebességmagazinja a száguldás kedvelőinek. Vettel már 3. az örökrangsorban A Formula-1-es világbajnokság versenyzői

A Speed, az Euronews mini sebességmagazinja a száguldás kedvelőinek.

Vettel már 3. az örökrangsorban

A Formula-1-es világbajnokság versenyzői Szingapúrban versenyeztek. Megint az első rajtkockából induló pilóta győzött: Sebastian Vettel idei harmadik sikerét aratta.

Vettel gond nélkül nyert Marina Bay-ben. A négyszeres világbajnok német pilóta rajt-cél győzelmet aratott. A Ferrari versenyzője 42. futamgyőzelmét aratta a Formula-1-ben, amivel már egyedüli harmadik az örökrangsorban – Ayrton Sennát megelőzve. Már csak Michael Schumacher (91 győzelem) és Alain Prost (51) áll Vettel előtt.

A szingapúri Nagydíjon Vettel mögött az ausztrál Daniel Ricciardo végzett a második, a finn Kimi Räikkönen a harmadik helyen.

A világbajnoki pontversenyben vezető Lewis Hamilton idén először nem szerzett pontot. A brit versenyző műszaki hiba miatt feladta a versenyt.

Nico Rosberg negyedik lett így hátránya a pontversenyben 41 pontra csökkent Hamilton mögött. Vettel 8 pontra megközelítette Rosberget.

Szingapúri rajt – hét évvel ezelőtt

2008-ban rendezték a Formula-1 első villanyfényes futamát Szingapúrban. A hét évvel ezelőtti verseny mégis egészen másról maradt emlékezetes.

Az első éjszakai verseny egyben a Formula-1 történetének 800. világbajnoki futama is volt. A rajtnál még nem volt gond, később viszont annál több.

Az első baleset a 14. körben történt. Nelsinho Piquet autója a falhoz csapódott, a safety caros időszakból pedig Renault-s csapattársa, Fernando Alonso jött ki a legjobban. Később, 4 körrel a futam leintése előtt, Kimi Räikkönen is a falnak ütközött.

Az élről rajtoló Felipe Massa nem szerzett pontot, mert az első boxkiállásánál a jelzőrendszer hibájából túl korán indult el és magával rántotta az üzemanyagtömlőt, amit a bokszutca végéig húzott.

A versenyt végül – az abban a szezonban először diadalmaskodó – Fernando Alonso nyerte. A dobogóra még Nico Rosberg és Lewis Hamilton állhatott fel.

Vége a Red Bull-csapatnak?

A Red Bull Racing 2005 óta résztvevője a Formula-1-nek. Két évvel később – motorszállítóként – beszállt a projektbe a Renault, ami a csapat számára négy-négy egyéni (Sebastian Vettel), illetve konstruktőri világbajnoki címet eredményezett. Mostanra azonban a felek viszonya igencsak megromlott.

Minden bizonnyal a Renault jövőre már nem szállít motort a Red Bullnak, mi több, a Red Bull, mint csapatnév akár el is tűnhet a száguldó cirkuszból. Mértékadó források szerint, a Red Bullt hamarosan felvásárolhatja a Volkswagen-csoport. A tárgyalások már egy éve tartanak, és úgy tűnik, hogy a végéhez közelednek.

Ha a Volkswagen valóban megveszi a Red Bullt, a csapat valószínűleg Audi néven indul majd a Formula-1-ben, az energiaital-gyártó cég pedig támogatóként maradna a projektben.

Amíg a Volkswagen elkészíti saját F1-es motorját, addig autói akár Ferrari-motort is kaphatnak.

Megint a Porsche

Mára ennyi volt a Speed. Ez enduró világbajnokság képeivel búcsúzunk. A tavalyi évhez hasonlóan a Porsche-csapat győzött – Timo Bernharddal, Mark Webberrel és Brendon Hartley-val.

A Speed legközelebb jövő vasárnap jelentkezik.