Algériai fölény az Afrika Játékokon

Az algériai csapat nyerte a 11. Afrika Játékok férfi röplabda versenyét, miután a döntőben 3-0-ra legyőzték a házigazda Kongó válogatottját.

Az algériai csapat nyerte a 11.

A harmadik helyet Egyiptom szerezte meg, miután Ruandát verték egy szoros 3-2-es mérkőzésen.

Szerdán véget értek a cselgáncs küzdelmei is. A judo is óriási algériai fölényt hozott. A tizennégy döntőből tizenegyben voltak érdekeltek és hét aranyérmet nyertek az észak-afrikaiak.

A férfiak mezőnyében a 66, 90, és 100 kilósok versenyét nyerték, míg a hölgyeknél a 63, a 70 és a 78 kilón kívül minden súlycsoportban taroltak.

Egyiptomnak három, Angolának és Kamerunnak egy-egy aranyérem jutott.

A 11. Afrika Játékok a hét végén fejeződik be a kongói Brazzaville-ben.