Korner - Ronaldo a csúcson, a Chelsea a szakadékban

A Korner az Euronews hétfői futballmagazinja, mely az előző hét legfontosabb, legérdekesebb eseményeit foglalja össze. Messi csereként lépett

Messi csereként lépett pályára, és döntött

Nagy csatákat hozott az elmúlt hétvége. A Manchester United győzött az észak-nyugati rangadón. és felkúszott a harmadik helyre a Premier Ligában. Spanyolországban a Barcelona nyert az Atletico Madrid ellen, és vezeti a bajnokságot.

Nem hozott gólt a Manchester United – Liverpool derbi első félideje, aztán a United a 49. percben riadót fújt: Mata szabadrúgása után Blind talált Mignolet kapujába, majd a spanyol Herrera büntetőjével már 2-0 volt az állás. Hat perccel a vége előtt a liverpooliak belga légiósa, Benteke szemfülesen csapott le a kipattanóra, belőtte, de a vendégek reményei a döntetlennel kapcsolatban a 86.percben szertefoszlottak. Akkor Martial lőtt a jobb alsó sarokba.
Man United – Liverpool 3-1

A spanyol rangadón Madridban az Atletico szerzett vezetést. Tiago passzát követően Fernando Torres cselezett, lőtt – a gól az 51.percben született. A Barca nem sokáig volt hátrányban, hiszen 4 perccel később Neymar remek szabadrúgásból egyenlített. Érdekes módon Lionel Messi csak csereként jutott szóhoz. Fél órát játszott, és ha már játszott, eldöntötte a meccset egy jobb alsó sarkos bombával.
Atletico Madrid- Barcelona 1-2

Cristiano Ronaldo: csillagos ötös!, Chelsea: ismerkedés a békával…

Fenn és lenn rovatunk egy nagy alakításról, némi mélyrepülésről, valamint a balsors szerepéről is beszámol.

Parádézott Cristiano Ronaldo. A Real Madrid csatára öt gólt lőtt az Espanyolnak, ami számára bajnoki csúcsot jelent: összesen 230 gólnál tart, és ezzel megelőzte a korábbi listavezető, 228 gólos Real-csillag Raúlt. Peches Sergio Agüero, aki térdsérülést szenvedett a Crystal Palace otthonában, az 1-0-ra megnyert bajnoki meccsen. Kétséges-, hogy a City argentin sztárja játszhat-e a Juventus elleni BL-mérkőzésen.

A Premier Liga mélyrepülője a címvédő Chelsea. Öt meccsből hármat elvesztettek a Kékek. Utoljára 29 évvel ezelőtt kezdték ennyire zsengén a bajnokságot.
Öt forduló után 4 ponttal szerénykednek, és már most 11 pont a hátrányuk az éllovas Manchester City-vel szemben.

**1964: Spanyolország – arany, Magyarország – bronz!**A múlt héten a labdarúgó Európa-bajnokság 1960-as fejezetében tallóztunk. Akkor a szovjet győzelemből döntő részt vállalt a Fekete Pók, vagyis Lev Jasin, a legendás kapus. Négy évvel később a spanyolok voltak a házigazdák. Ugye, kitalálták, hogy akkor ki lett a bajnok?

Az 1964-es Nemzetek Kupája voltaképpen a második Európa-bajnoki sorozat. A lebonyolítás változatlan maradt, a selejtezők után négyes döntőt bonyolítottak le. Azt azért érdemes megjegyezni, hogy 1960-ban még csak 17, a következő kiírásban már 29 csapat állt rajthoz.
A négyes döntőben a spanyolok előbb hosszabbításban győztek ellenünk 2-1-re – Bene lőtte a magyar gólt -, majd 2-1-re nyerte a címvédő szovjetek ellen az aranymérkőzésen, rendes játékidőben.
.
Magyarország válogatottja harmadik helyen végzett, miután hosszabbításos mérkőzésen 3-1-re verte Dániát, Novák két, Bene egy gólt szerzett.

Szerintünk végre győzni fog a Chelsea…

…de akár tévedhetünk is. Bár megkezdődnek a BL-csoportküzdelmek, mi mégis a hétvégi bajnoki meccsekre tippeltünk. Várjuk véleményüket, jóslataikat közösségi oldalainkon a #TheCornerScores használatával.