Ez a Speed, az Euronews heti magazinja a motorsportokról. Ogier szerencseszáma a 3 Ha követték idén a rali-világbajnokságot, akkor tudják, nem az

Ez a Speed, az Euronews heti magazinja a motorsportokról.

Ogier szerencseszáma a 3

Ha követték idén a rali-világbajnokságot, akkor tudják, nem az volt a kérdés, hogy ki nyeri, hanem az, hogy mikor.
Sébastien Ogier már a kezdetektől az egyetlen igazi esélyes volt, és Ausztráliában három futammal a zárás előtt bebiztosította elsőségét.

Az Ausztrál Nagydíjon 374 kilométert kellett megtenniük a versenyzőknek. Sébastien Ogier-t ezúttal sem tudták igazán megszorítani: a francia több mint 12 másodperces előnnyel győzött.

A dobogó második fokára a szintén VW Polóval versenyző finn Jari-Matti Latvala állhatott föl. Ezzel az összetett versenyben is második. A brit Kris Meeke végzett a 3. helyen.

Ogier az összetettben 101 pontos előnyre tett szert, így már 3 futammal az idény vége előtt megszerezte sorozatban 3. világbajnoki címét. Hasonló sorozattal csak honfitársa, Sebastien Loeb és a finn Tommi Makinen büszkélkedhet.

Ogier az idei tízből hét versenyt nyert meg, összesen 31 elsőségnél tart. A vb-pontverseny állása 10 verseny után: 1. Ogier 235 pont, 2. Latvala 134, 3. Andreas Mikkelsen (norvég) 111.

Márquez magára talált

A Moto GP-ben Marc Márquez nyerte a San Marinó-i Nagydíjat, először győzött a királykategóriában a misanói pályán. A hazaiak kedvence, Valentino Rossi csak 5. lett, de így is volt oka ünnepelni.

Marc Márquez már ki volt éhezve a sikerre: az utóbbi két év világbajnokának ebben a szezonban nem megy olyan jól. A Honda spanyol versenyzője San Marinóban idei negyedik futamgyőzelmét szerezte.

92 ezer néző figyelte, hogy az összetettben vezető Valentino Rossi hogyan küzd a spanyol Jorge Lorenzóval és Márquezzel.

A hol eleredő, hol elálló eső miatt több versenyző kétszer is motort cserélt. Lorenzónak ez sem segített. A spanyol hiába indult pole pozícióból, nem tudott az élmezőnyben végezni, mert kicsúszott. Idén ez az első futam, amelyen nem szerzett pontot.

Második lett az angol Bradley Smith. Yamahája nyergében 7 másodperccel maradt el Márqueztől. A harmadik helyen honfitársa, a hondás Scott Redding futott be.

Valentino Rossi az idényben először nem került dobogóra, csak 5. lett. A Yamaha sokszoros világbajnoka ennek ellenére megőrizte vezető helyét az összetettben, sőt 23 pontra növelte előnyét Jorge Lorenzóval szemben. Márquez hátránya 63 pont az olasszal szemben.

Az állás: Rossi 247 pont, 2. Lorenzo 224, 3. Márquez 184.

Pagès az élre ugrott

Pretoriában több mint 17 ezren nézték Tom Pagès idei második győzelmét az X-Fighters World Touron.

A francia ezzel holtversenyben első Clinton Moore-ral. A legjobb képekkel búcsúzunk mára.

A Speed jövő vasárnap a Forma-1 Szingapúri Nagydíjával jelentkezik.