Sokkóló vereség után a holland válogatott

Hatalmas pofont kapott a törököktől a holland válogatott, miután 3-0 kikaptak idegenben. A hazai csapat már a nyolcadik percben vezetést szerzett és

Hatalmas pofont kapott a törököktől a holland válogatott, miután 3-0 kikaptak idegenben. A hazai csapat már a nyolcadik percben vezetést szerzett és végig dominálta a pályát. Az A csoportból Hollandia kijutása így megkérdőjeleződött. Csehország már továbbjutott és Izland is a történetében először kijutott a bajnokságra, annak ellenére, hogy Kazahsztánnal csak egy 0-0-ra futotta.

Wales még nem biztos, hogy szerepel Franciaországban. Gól nélküli meccset játszott a hatékonyan védekező Izraeli válogatott ellen. Wales ugyan vezeti a B csoportot, de a belga győzelem Ciprus fellett megváltoztathatja az erőviszonyokat. Wales mindenesetre jó eséllyel kijut majd az Európa Bajnokságra.

Norvégia legyőzte Horvátországot, a második félidőben rúgott két gól eldöntötte, hogy kijutnak a bajnokságra.
Olaszország csoportelső lett miután 1-0-ra megverte Bulgáriat. Di Rossi az ötödik percben rúgott 11-essel megpecsételte a bolgár válogatott sorsát. Di Rossit később kiállították, majd a a második félidőben egy bolgár játékost Ilian Micanski is leküldtek a pályáról