Vuelta - Aru előnye csökkent és nőtt

Alessandro De Marchi nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny 14. szakaszát. A 29 éves olasz kerékpáros tavaly is nyert szakaszt a Vuelta a Espanán.

A Vitoria és Fuente del Chivo közötti, 215 kilométeres etapon egy öttagú szökevénycsapat jelentős előnyre tett szert a főmezőnnyel szemben. A pelotonban tekertek az összetett verseny eddigi legjobbjai is.

Az élen állók sorrendje nem változott, a köztük lévő időkülönbség viszont igen. A kilencedikként záró Fabio Aru előnye egy másodperccel csökkent a hetedikként célba érkező Joaquim Rodríguez előtt – de így is majdnem fél perc (26 mp). A harmadik, Tom Dumoulin hátránya viszont (30-ról) 49 másodpercre nőtt.

De Marchi közel 5 és háromnegyed órás tekerés után nyert – 21 másodperccel megelőzve honfitársát, Salvatore Pucciót. A harmadik helyen a spanyol Jose Joaquin Rojas zárta a 14. szakaszt.