Vuelta - Az Astana napja

Változás az élen: Fabio Aru vette át a vezetést a Vuelta a Espanán. A mezőnyt alaposan szétrázta a 138 kilométeres királyetap. A spanyol országúti

Változás az élen: Fabio Aru vette át a vezetést a Vuelta a Espanán.

A mezőnyt alaposan szétrázta a 138 kilométeres királyetap. A spanyol országúti kerékpáros körverseny 11. szakaszát egy második, négy első és egy kiemelt kategóriás hegy nehezítette.

A szakasz során eleső Chris Froome a negyedik emelkedőn jelentősen leszakadt, így a győztes mögött több mint nyolcperces hátránnyal ért célba.

Bő 4 és fél órás tekerés után a szakaszt – az egy szökevénycsoport tagjaként a többieket is faképnél hagyó – Mikel Landa nyerte. Az Astana spanyol kerekese csapattársát, az olasz Arut közel másfél perccel (1:22 p.) előzte meg, a harmadik helyen az amerikai Ian Boswell végzett.

Az összetettben idáig vezető, kilencedikként célba érő Tom Dumoulin ‘majd 3 perccel kapott ki Landától, így visszaesett a harmadik helyre.

Aru 27 másodperccel vezet (a 11. szakaszon ötödik) Joaquim Rodriguez, 30-cal Dumoulin előtt.