Sprintbefutó a női maratonin

A jamaikai csapat nyerte a női 4×400 méteres váltót a pekingi atlétikai világbajnokságon. A Christine Day, Shericka Jackson, Stephanie McPherson

A jamaikai csapat nyerte a női 4×400 méteres váltót a pekingi atlétikai világbajnokságon. A Christine Day, Shericka Jackson, Stephanie McPherson, Novlene Williams-Mills alkotta négyes szoros versenyben előzte meg az amerikaiakat.

Női 5000 méteren 3 etióp állhatott a dobogóra. Almaz Ayana győzött, ezzel megfosztotta honfitársát, Genzebe Dibabát attól, hogy az 1500 méter megnyerése után duplázzon. Ő csak 3. lett, Senbere Teferi is megelőzte.

A női maratoni versenyben sprintbefutó döntött. Az etióp Mare Dibaba egyetlen másodperccel előzte meg a kenyai Helah Kipropot, és néggyel a bahreini Eunice Jepkirui Kirvát.

A férfi 4×400 méteres váltót az Egyesült Államok nyerte(David Verburg, Tony McQuay, Bryshon Nellum, LaShawn Merritt) Trinidad és Tobago előtt. 3. lett Nagy-Britannia.

A férfiak 1500 méteres versenyében sorozatban harmadik világbajnoki címét szerezte az olimpiai bajnok kenyai Asbel Kiprop. Szoros versenyben előzte meg honfitársát, Elijah Manangoit.

A férfi magasugróknál meglepetésre a kanadai Derek Drouin szerezte meg az aranyérmet 234 centiméteres ugrással. Egy centivel előzte meg a kínai Csang Kou-vejt és az ukrán Bohdan Bondarenkót.

A női gerelyhajításban az utolsó dobásig a kínai Lu Huj-huj állt az élen. Végül azonban a német Kathrina Molitor lett az első a világ idei legjobb eredményével (67.69 méter).