Rossi és Zarko megint ünnepelt

Ez a Speed, az Euronews heti magazinja a motorsportokról. Rossi elnyűhetetlen Néhány hete Jorge Lorenzo győzött a Cseh Nagydíjon, és átvette a

Ez a Speed, az Euronews heti magazinja a motorsportokról.

Rossi elnyűhetetlen

Néhány hete Jorge Lorenzo győzött a Cseh Nagydíjon, és átvette a vezetést a MotoGP összetett versenyében. Valentino Rossit azonban nem olyan fából faragták, hogy könnyedén megadná magát. Tíz év után először megnyerte a Brit Nagydíjat.

A dobogó mindhárom fokára olasz versenyző állhatott fel Silverstone-ban a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában.

Hiába indulhatott az élről a világbajnoki címvédő spanyol Marc Márquez, Valentino Rossi már a második körben átvette a vezetést. A csúszós pályához jól alkalmazkodva végig magabiztosan versenyzett. Rossi idei negyedik győzelmét aratta, és így összetettben újra az élre állt.

Másodikként Danilo Petrucci futott be, ezzel élete legnagyobb sikerét érte el. A Ducati versenyzője 3 másodperccel maradt el Rossitól. Csapattársa, Andrea Dovizioso végzett a harmadik helyen.

Jorge Lorenzo csak negyedik lett, így a spanyol az összetett versenyben 12 pontos hátrányba került yamahás csapattársával, Rossival szemben.

Zarco megállíthatatlan

A Moto 2-ben sokkal egyértelműbb a helyzet. Johann Zarco egyre közelebb kerül első világbajnoki címéhez, miután a francia Silverstone-ben immár ötödször nyert az idényben.

Francia versenyző még sosem nyert ennyi futamot egy szezonban, mint Johann Zarco (még Christian Sarron vagy Olivier Jacque sem).

Miután győzött Argentínában, Katalóniában, Hollandiában és Csehországban is, az avignoni fiatalember a Brit Nagydíjon is a legjobb volt.

Silverstone-ban csak a harmadik helyről rajtolt, és óvatosan kezdett, de amint egyre száradt a pálya, féltávnál már az élre állt.

Johan Zarco mögött két spanyol, Alex Rins és Tito Rabat futott be. Az összetettben Zarco 85 ponttal vezet Rins előtt.

Miért pont Silverstone?

A Brit Nagydíj viszonylag új a motoros-világbajnokság történetében. Először 1977-ben rendeztek versenyt Silverstone-ban, és az volt az utolsó futama minden idők legnagyobb bajnokának.

A silverstone-i verseny annak köszönhetően jött létre, hogy helyettesíteni akarták a versenynaptárban a Mann-szigeten rendezett híres Tourist Trophyt. Azt ugyanis túlságosan veszélyesnak tartották a világbajnokság számára. A sokszoros világbajnok Giacomo Agostini vezérletével többen bojkottálták az Isle of Mann TT versenyt.

Az első Brit Nagydíjat az amerikai Pat Hennen nyerte 1977 augusztusában. A sors fintora, hogy az volt Agostini pályafutásának utolsó futama. Az olasz 9. lett.

A jövő héten a Forma-1 Olasz Nagydíjával jelentkezünk.
Mára a motocross-vb Holland Nagydíjának legjobb pillanataival búcsúzunk.