Dumoulin visszaszerezte a piros trikót

Tom Dumoulin nyerte a Vuelta a Espana 9. szakaszát, és ezzel az összetettben is átvette a vezetést. A spanyol országúti kerékpáros körversenyen

A spanyol országúti kerékpáros körversenyen Torrevieja és Cumbre del Sol között 168,3 kilométert tettek meg a versenyzők.

Tizennégy kerékpáros megpróbált megszökni a mezőnytől, de ez csak rövid időre sikerült nekik.

A hegyvidéken a végén volt a legnehezebb dolguk a versenyzőknek: egy négykilométeres emelkedő vezetett a célhoz, amelyen 19 százalékos meredekségű rész is volt.

A cél előtt a Tour de France-győztes brit Christopher Froome robbantott, de Tom Dumoulin lehajrázta. 3. lett a spanyol Joaquim Rodriguez.

Az összetett versenyben eddig élen álló kolumbiai Esteban Chaves csaknem egy perccel lemaradt. Dumoulin az összetettben 57 másodperccel előzi meg Joaquim Rodriguezt.