Dumoulin visszaszerezte a piros trikót

Sport

Tom Dumoulin nyerte a Vuelta a Espana 9. szakaszát, és ezzel az összetettben is átvette a vezetést.

A spanyol országúti kerékpáros körversenyen Torrevieja és Cumbre del Sol között 168,3 kilométert tettek meg a versenyzők.

Tizennégy kerékpáros megpróbált megszökni a mezőnytől, de ez csak rövid időre sikerült nekik.

A hegyvidéken a végén volt a legnehezebb dolguk a versenyzőknek: egy négykilométeres emelkedő vezetett a célhoz, amelyen 19 százalékos meredekségű rész is volt.

A cél előtt a Tour de France-győztes brit Christopher Froome robbantott, de Tom Dumoulin lehajrázta. 3. lett a spanyol Joaquim Rodriguez.

Az összetett versenyben eddig élen álló kolumbiai Esteban Chaves csaknem egy perccel lemaradt. Dumoulin az összetettben 57 másodperccel előzi meg Joaquim Rodriguezt.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!