Lorenzo és Rossi - a verhetetlen páros

Üdvözlöm Önöket a Speedben, az Eurosport motoros magazinjában! A MOTO GP pontversenyének állása nem is lehetne szorosabb azután, hogy Jorge Lorenzo

Üdvözlöm Önöket a Speedben, az Eurosport motoros magazinjában!

A MOTO GP pontversenyének állása nem is lehetne szorosabb azután, hogy Jorge Lorenzo megnyerte a Cseh Nagydíjat. A spanyol most élen áll az összesítesben, de még hét verseny hátra van, és ne feledjük, hogy csapattársának, Valentino Rossinak is ugyanannyi pontja van.

A Yamaha spanyol versenyzője rajt-cél győzelmet aratott és több mint négy másodpercet vert a második Marc Márquezre.

A harmadik az olaszok legendája, Valentino Rossi lett. Az idei ötödik győzelmét arató Lorenzo pontszámban beérte Rossit, így most ketten vezetik a világbajnoki pontversenyt. Érdekesség, hogy Rossi idén először hagyja ott úgy az aktuális versenyhelyszínt, hogy nem ő áll egyedül a pontverseny élén.

Lorenzo ezzel a győzelmével harmincnyolcadik alkalommal nyert futamot a királykategóriában, ezzel beérte a már visszavonult Casey Stonert, és már csak hárman vannak előtte az örökrangsorban: Rossi, Giacomo Agostini és Mick Doohan.

A MOTO2-ben a francia Johann Zarco egy lépéssel közelebb került a világbajnoki címhez azután, hogy idén negyedszer győzött – ezúttal Brnoban. Egy géposztállyal feljebb az olasz Antonelli élete első győzelmét ünnepelte Csehországban.

Az Ajo Motorsport pilótáját, Johann Zarcót a vasárnapi futamon egyedül Tito Rabat tudta megszorongatni, de Zarco ezúttal verhetetlen volt.

Ráaadásul rekordot állított be: ebben a géposztályban előtte még senkinek nem sikerült egymás után tíz versenyen a dobogóra állni.

A MOTO 3-asok brnoi futama két tömegbalesettel kezdődött. Az első és a harmadik kanyarban történt ütközések után két motorost a mentők vittek el.

A futamot később folytatták. A győzelmet a Honda versenyzője, Niccolò Antonelli szerezte meg, alig 2 tized másodperccel megelőzve csapattársát, Enea Bastianinit. A harmadik a KTM-es Brad Binder lett. Antonellinek ez volt élete első futamgyőzelme ebben a géposztályban.

Nem Antonelli volt az első pilóta, aki élete első győzelmét a cseh városban ünnepelhette. 1996 augusztus 18-án egy akkor tizenhét éves olasz versenyző is felállhatott a dobogó tetejére, méghozzá a 125-ösök között. Ugye kitalálták, kiről van szó: természetesen Valentino Rossiról.

Valentino Rossi, vagy ahogy mindenki nevezi, “A Doktor” a MOTO GP történetének egyik legeredményesebb versenyzője.

Az idén 36 éves Rossi nemzetközi karrierje 1996-ban indult: ekkor került a nyolcadliteres géposztályába. Ebben az évben egyetlen futamgyőzelmet sikerült aratnia, méghozzá itt, a brnoi pályán, ahol most harmadik lett.

A Doktor biztosan nem felejti el azt az augusztusi futamot, hiszen életében először állhatott dobogóra a legjobbak között.

96-ban összetettben még csak kilencedik volt, de egy évvel később már ő volt a győztes: 11 győzelemmel és 321 ponttal lett világbajnok. Akkoriban mindkettő rekordnak számított.

A királykategóriában 2000 óta versenyez. Első évében ismét második lett, de egy évre rá már világbajnok. Ezután négy évig nem talált legyőzőre, Pedig örök riválisa, Max Biaggi már akkor is mindent megpróbált, hogy borsot törjön az olasz orra alá.

Lengyelországból érkezett képekkel búcsúzunk. Az ottani rally futamot Bryan Boufiier nyerte. Ám mégsem ő volt a verseny igazi sztárja, hanem egy rajongója, aki egészen klülönös módját választotta a biztonságnak. Szembe a tömeggel, avagy van, aki másképp csinálja.

A Speed a jövő héten a Forma 1-es Belga Nagydíjjal tér vissza. Addig is viszontlátásra!