Két magyar bronz az ifiolimpia zárónapján

Két bronzéremmel búcsúzott a magyar csapat az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiváltól (EYOF) Tbilisziben. A fiú cselgáncsozók 90 kilós

A fiú cselgáncsozók 90 kilós súlycsoportjában a grúz Onisze Szaneblidze győzött. A lányoknál Szigetvári Mercédesz harmadik lett a +70 kilogrammosok között.

A magyar női kosárlabdacsapat is bronzérmet szerzett az oroszok 61-59-es legyőzésével.

Atlétikában a fiúknál a francia csapat nyerte a négyszer 100 méteres váltófutást Spanyolország és Szlovákia előtt.

Ugyanebben a versenyszámban a lányoknál a norvégok voltak a leggyorsabbak. Az ezüstérmet a francia, a bronzot a belga váltó szerezte meg.

Tornában a brit Joe Connor Fraser ötödik aranyérmét nyerte, ezúttal korláton.

A magyar küldöttség 23 érmet (9 aranyat, 3 ezüstöt és 11 bronzot) gyűjtött a grúz fővárosban, ezzel az összesített éremtáblázat negyedik helyén végzett.

Az EYOF-ot kétévente rendezik meg a 14–17 éves korosztálynak.