Greipel 3. szakaszgyőzelme a Touron

A német André Greipel nyerte a Tour de France 15. szakaszát. Az országúti kerékpáros körverseny mezőnye 183 kilométert tett meg vasárnap

A német André Greipel nyerte a Tour de France 15. szakaszát.

Az országúti kerékpáros körverseny mezőnye 183 kilométert tett meg vasárnap Dél-Franciaországban, Mende és Valence között.

Hasonlóan az előző naphoz egy több mint 20 fős csoport már a verseny elején megszökött a mezőnytől, de többen lemaradtak.

9 kerékpárosnak sikerült elhúznia, de tucatnyian utolérték őket, így az utolsó kilométeren is teljesen nyílt volt a verseny.

A célegyenesben André Greipel hosszút sprintet nyitott, és végül milliméterekkel megelőzte honfitársát, John Degenkolbot és a norvég Alexander Kristoffot. Rajtuk kívül is jónéhány versenyző azonos idővel ért célba.

A Lotto német versenyzője idei harmadik szakaszát nyerte a Touron.

A sárga trikót továbbra is Chris Froome viselheti: az összetett versenyben a brit több mint 3 perces előnnyel vezet a kolumbiai Nairo Quintana előtt. Az amerikai Tejay van Garderen megőrizte harmadik helyét a két spanyol sztár, Alejandro Valverde és Alberto Contador előtt.

Hétfőn Bourg-de-Péage és Gap között 201 kilométeres etap vár a Tour de France mezőnyére.