Tour - Rodríguez másodszor és először

Szerzői jogok

Joaquim Rodríguez nyerte a Tour de France 12. szakaszát. A Katyusa versenyzője idei második szakaszgyőzelmét aratta a francia országúti kerékpáros körversenyen.

A Pireneusokban lebonyolított – 195 kilométeres -, utolsó hegyi etap 36 fokos melegben rajtolt, majd a mezőny közel hatórás tekerés után zuhogó esőben ért célba.

Az összetett versenyben vezető Chris Froome csak vetélytársaira figyelt, így végig a – győztestől majd’ hét perccel elmaradó – pelotonnal ment, ez is elég volt azonban a sárga trikó megtartásához.

Rodríguez végül a második helyezett Jakob Fuglsangot több mint egy, a harmadik helyezett Romain Bardet-t közel két perccel előzte meg, így először nyert hegyi szakaszt a Tour de France-on.

Az összetett versenyben Froome továbbra is nagy fölénnyel vezet.

A Tour de France-on pénteken a 13. szakasz következik.