Tour - Froome már teljes jogú sárga trikós

Mark Cavendish két év után ünnepelhetett, a brit kerékpáros szakaszt nyert a Tour de France-on. A francia országúti kerékpáros körversenyen nyolc év

Mark Cavendish két év után ünnepelhetett, a brit kerékpáros szakaszt nyert a Tour de France-on.

A francia országúti kerékpáros körversenyen nyolc év után nem volt sárga trikós versenyző, mert az összetett versenyben első helyen álló Chris Froome nem viselte a mezt – a csütörtökig éllovas, de a verseny feladására kényszerülő Tony Martin tiszteletére.

A 190 és fél kilométeres 7. szakaszon a mezőny a célig együtt haladt, sprintbefutó döntött. A finis utolsó méterein Cavendish lehajrázta az idén már két szakaszt is nyerő Andre Greipelt, a harmadik helyen – az eddigi hét szakaszon már ötödször dobogós – Peter Sagan végzett.

Cavendish 26. szakaszgyőzelmét aratta a Touron.

Összetettben a csütörtökön élre álló Chris Froome 5 másodperrcel vezet Sagan előtt.

A szombati nyolcadik szakasz – Rennes és Mur-de-Bretagne között – 181 és fél kilométer lesz.