Speed - Változatlan a Forma 1-es sorminta: Hamilton, Rosberg, Mercedes

Újra jelentkezik a Speed, az Euronews autó- és motorsport magazinja. A rajongók ezen a hétvégén Silverstone-ra, a Forma 1-es Brit Nagydíjra

Újra jelentkezik a Speed, az Euronews autó- és motorsport magazinja. A rajongók ezen a hétvégén Silverstone-ra, a Forma 1-es Brit Nagydíjra figyeltek. És persze arra, hogy ki lesz az, aki győz. Születik-e meglepetés.

Brit nyert a britek nagydíján

Bár Lewis Hamilton rosszul rajtolt, roppant magabiztos versenyzéssel utasította maga mögé a mezőnyt, és hazai közönség előtt gyűjtötte be az újabb futamgyőzelmet. A Mercedes brit pilótája csapattársával, Nico Rosberggel küzdött az első helyért, és végül Hamiltoné lett a Brit Nagydíj, 11 másodperccel előzte meg legnagyobb vetélytársát. A Mercedes tehát ismét kettős győzelmet aratott

Harmadikként Sebastian Vettel érkezett be a Ferrarival.

A pontversenyben élen álló Hamilton 17 ponttal meglépett Rosbergtől.

BRIT NAGYDÍJ, A VÉGEREDMÉNY (52 KÖR, 306.198 KM)

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:31:27.729 óra
2. Nico Rosberg ( német Mercedes) 10.956 mp h.

Stirling Moss korszakos epizódja a Mercedes-szel

A sporttörténelem ismétli önmagát, legalább is időnként. 60 évvel ezelőtt, 1955-ben , amikor először nyerte meg brit versenyző a Brit Nagydíjat, szintén egy Ezüst Nyilat, vagyis egy Mercedes-t vezetett.

A brit pilóta neve ugye, ismerősen cseng: Stirling Moss-nak hívják, akinek a 16 Grand Prix győzelme közül az 1955-ös Brit Nagydíj volt az első.

A Mercedes versenyzője nem kisebb egyéniséggel, mint az ötszörös villágbajnok argentin Juan Manuel Fangio-val alkotott egy csapatot. A Mesterrel, ahogy Fangio-t hazájában nevezték.

A rajtnál Fangio megelőzte Mosst, a 2. körben azonban az angol visszaelőzte argentin csapattársát. A 17. körben Fangio újfent megelőzte Mosst, aki néhány körrel később ismét visszavágott és a 25. körben az élre állt. Ettől kezdve nem változott a sorrend kettejük között, de szorosan alakult a küzdelem. A verseny végén mindössze 2 tized másodperc volt Moss előnye.

A 3. helyre a szintén Mercedessel versenyző Karl Kling futott be.

Ogier, az ász

A rali viágbajnokság futamai olyan különleges izgalmakat kínálnak, mint talán semmi más az autósportban. Sajnos, maga a versenysorozat kicsit egyoldalú, mert egyesélyes versengést látunk a világbajnoki címért, és ez nem volt másképp a Lengyel ralin sem.

Az lett volna meglepetés, ha Lengyelországban nem a francia világbajnoki címvédő Sebastien Ogier győz, de a Volkswagen-csapat első számú pilótája magabiztosan váltotta valóra az esélyét.

Csapattársa, a norvég Andreas Mikkelsen rendre Ogier nyomában száguld, de ritka az olyan alkalom, hogy meg is előzi őt. Nagyon jól ment az észt Ott Tanak a Ford Fiestával, és harmadik lett a nehéz lengyel utakon.

Ogier ebben a szezonban már az ötödik győzelmét aratta, és nem valószínű, hogy bárki megakadályozza a mesterhármast, hiszen a 31 éves francia zsinórban harmadszor lehet világbajnok.

A salakkirályok

A cardiffi Millenium Stadion általában a foci és a rögbi sztárjait látja vendégül, ezúttal a közönség Niels-Kristian Iversent ünnepelte. már pedig ő a salakmotor Brit Nagydíjat kaparintotta meg.

A jövő héten ismét jövünk a Speed-del, akkor a Moto GP német világbajnoki futama lesz a középpontban. Tartsanak velünk akkor is.