Baku - Kiélezett küzdelmek és tornász-show az Európa Játékokon

Szerzői jogok

Több, mint három órás küzdelem után fehérorosz siker született Bakuban az Európa-játékokon az országúti kerékpárosok versengésében. A vb-bronzérmes

Több, mint három órás küzdelem után fehérorosz siker született Bakuban az Európa-játékokon az országúti kerékpárosok versengésében. A vb-bronzérmes Alena Amjaljuszik ért elsőként a célba, másodpercre azonos időt ment, mint az ezüstérmes lengyel Katarzyna Niewiadoma. Az esélyesebb hollandokat hagyták maguk mögött.

Tornában 10 szerenkénti döntőre került sor. Felemás korláton az olimpiai-, és világbajnok – az összetettben is első – orosz Alija Musztafina győzött.

A svájci Giulia Steingruber is kiemelkedett, hiszen mind ugrásban, mind talajon megszerezte a legelőkelőbb helyezést.

A férfiaknál ugrásban a korlát világbajnoka, a 21 éves ukrán Oleg Vernyajev diadalmaskodott.
Egyébként a férfi szerenkénti döntőkben hat ország versenyzője vitte haza a hat aranyérmet.

Női szinkronúgrásban, 3 méteren a német Louisa Stawczynski, Saskia Öttinghaus kettős lett aranyérmes.

Drámai döntőt hozott a női vízilabda döntő, amelyet az oroszok büntetőlövésekkel nyertek meg a spanyolokkal szemben. ( 10-10 volt az állás a játékidő végén, büntetőkkel 17-16 lett a vége.)