Európa Játékok - Orosz aranynap volt Bakuban

A bakui Európa-játékokon az asztalitenisz tornán a férfi egyest a német színekben versenyző Dimitrij Ovcsarov – a londoni olimpia egyéni bronzérmese

A bakui Európa-játékokon az asztalitenisz tornán a férfi egyest a német színekben versenyző Dimitrij Ovcsarov – a londoni olimpia egyéni bronzérmese – nyerte meg, miután a döntőben 4-3-ra verte a 39 éves,fehérorosz Vlagyimir Szamszonovot, a háromszoros egyéni Európa-bajnokot.

Honosított kínaiak álltak a női asztalitenisz egyéni verseny győzelmi dobogóján. A két holland-kínai fináléját Li Csiao, a pekingi olimpia 5. helyezettje 4-0-ra megnyerte Li Csi ellen.

Orosz páros győzött a férfi 3 méteres szinkronműugrásban.Ilja Molcsanov és Nyikita Nyikolajev több, mint 38 ponttal előzte meg a második helyezett brit kettőst.

A nők 1 méteres számában szintén orosz siker született: a 18 esztendős Marija Polikova ugrott a dobogó legmagasabb fokára.

Orosz világbajnokok uralták a ritmikus gimnasztika összetett versenyét is. Az aranyéremért vívott csatában Jana Kudrjavceva győzedelmeskedett Margarita Mamúnnal szemben.