3 magyar arany az Európai Játékokon!

Három aranyérmet szereztek a magyar versenyzők a bakui Európai Játékok harmadik napján. A három aranyból kettőt kajakosaink szállítottak, de előbb

Három aranyérmet szereztek a magyar versenyzők a bakui Európai Játékok harmadik napján.

A három aranyból kettőt kajakosaink szállítottak, de előbb férfi 1000 méteren a német Max Hoff győzött. A portugál Max Pimenta és a dán Rene Holten Poulsen végzett még dobogós helyen.

Az első magyar aranyérem a női kajaknégyesé volt. 500 méteren Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kárász Anna és Vad Ninetta közel egy másodperccel előzte meg a német hajót.

Nem sokkal később, a kajak kettesek 1000 méteres számában Kammerer Zoltán és Szalai Tamás diadalmaskodott.

Sastin Marianna a női birkózók 60 kg-os mezőnyében volt a legjobb, így ő szerezte a harmadik magyar aranyat. Sastin a döntőben az orosz Szvetlana Lipatovát verte.

A női párosok szinkronúszását az orosz Valerija Filenkova és Darja Kulagina nyerte.