Barca - Luis Enrique és Dani Alves is marad

Szerződést hosszabbított Luis Enriquével a Barcelona. Az edző 2017-ig marad a spanyol labdarúgó csapatnál. A Barcelona Luis Enriquével idén

A Barcelona Luis Enriquével idén triplázott, azaz megnyerte a Bajnokok Ligáját, a spanyol bajnokságot és a Spanyol Kupát is.

A klub korábbi középpályásának szerződése jövőre járt volna le, ezt toldották meg egy évvel.

Dani Alves is marad a Barcelonánál!

A korábbi hírek arról szóltak, hogy a brazil labdarúgó minden bizonnyal elhagyja a katalán klubot, azonban nem így lesz. A Barcelona bejelentette, hogy újabb, kettő plusz egy éves szerződést kötött a jobbhátvéddel.

A szombati Bajnokok Ligája döntőben is pályára lépő játékos 2008-ban a Sevillából igazolt a Barcelonába; társaival eddig háromszor BL-győztes, ötször spanyol bajnok és háromszor Király-kupa-győztes lett.

Dani Alves tehát annak ellenére marad a klubnál, hogy a Barcelona egy nappal korábban bejelentette Aleix Vidal szerződtetését.

A Dani Alves posztján játszó védő szintén a Sevillától kerül a Barcelonához és Vidal is nyert idén európai klubtrófeát. A jobbhátvéd az Európa-liga győztes csapat alapembere volt.

(Vidal januárig nem léphet pályára a Barcelonában annak a büntetésnek az értelmében, amelyet a FIFA szabott ki a katalánokra a 18 év alatti játékosok szerződtetésére vonatkozó szabályok megsértése miatt.)