Djokovics kiverte Nadalt

A világelső legyőzte a kilencszeres győztest a Roland Garroson. A szerb Novak Djokovics három szettben (7-5, 6-3, 6-1) verte Rafael Nadalt a férfi egyes negyeddöntőjében.

A spanyol címvédő végig csak futott az eredmény után, de nem tudott mit kezdeni remekül teniszező ellenfelével. Pályafutása során Nadal mindössze másodszor kapott ki a francia nemzetközi teniszbajnokságon.

Az elődöntőben Andy Murray lesz Djokovics ellenfele. A brit harmadik kiemelt a spanyol David Ferrert múlt felül a negyeddöntőben. Murray négy játszmában (7-6, 6-2, 5-7, 6-1) győzött, ezzel karrierje harmadik elődöntőjére készülhet a Roland Garroson.

A nőknél Serena Williamsnek nem okozott gondot az olasz Sara Errani legyőzése. A világelső két egyoldalú játszmában (6-1, 6-3) nyert.

Az amerikai hölgy ellenfele Bacsinszky Tímea lesz az elődöntőben. A svájci játékos két szettben (6-4, 7-5) verte a belga Alison Van Uytvanckot.