Giro - Contador ismételt

Alberto Contador nyerte a Giro d’Italiát. A spanyol kerékpáros másodszor diadalmaskodott az olasz országúti körversenyen. A 2008-ban is győztes

A 2008-ban is győztes Contador nagy előnnyel kezdte a 21., utolsó szakaszt, így a Torinó és Milánó közötti 178 kilométeres etapon nem kellett strapálnia magát.

Fabio Aru csak néhány másodpercet tudott lefaragni több mint kétperces hátrányából, így maradt a második helyen Contador mögött. A Tinkoff – Saxo versenyzőjének a 46. hely is elég volt az összetett elsőséghez. A harmadik helyen a szintén spanyol Mikel Landa végzett.

Az utolsó szakaszt Iljo Keisse nyerte. A belga versenyző az ausztrál Luke Durbridget hajrázta le. Harmadikként a német Roger Kluge ért célba Milánóban.