Bor Barna ezüstérmes a Mesterek Tornáján

A rabati olimpiai kvalifikációs cselgáncsversenyen hét súlycsoportban osztottak érmet a második napon. A hölgyeknél 70 kilogrammban a világelső

A hölgyeknél 70 kilogrammban a világelső győzött. A holand Kim Polling a döntőben a kolumbiai Yuri Alveart múlta felül.

Egy súlycsoporttal feljebb az olimpiai bajnok diadalmaskodott. Az amerikai Kayla Harrison ipponnal verte a döntőben a brit Natalie Powellt. Joó Abigél a hetedik helyen végzett.

Nehézsúlyban két ázsiai versenyző jutott a fináléba. A kínai Ju Szong győzött a japán Jamabe Kanae ellen.

A japánok a férfiak 81 kilogrammos súlycsoportjában vigasztalódtak. Nagasze Takanori a döntőben ipponnal verte a hat évvel ezelőtti világbajnok orosz Ivan Nyifontovot.

A 90 kilósok döntője már nem sikerült a japán résztvevőnek. A tavalyi Ázsiai Játékok győztese, Josida Juja ipponnal kikapott a fináléban a grúz Beka Gviniasvilitől.

A 100 kilogrammosok versenyében azeri cselgáncsozó győzött. Elmar Gaszimov waza-arit ért el a döntőben a világbajnoki címvédő, cseh Lukas Krpalek ellen, aki csak yukót érő akciót tudott eredményesen végrehajtani.

Bor Barna +100 kilogrammban lett második. A magyar cselgáncsozó az elődöntőben még legyőzte a holland Roy Meyert, a fináléban azonban ipponnal kikapott az olimpiai- és hétszeres világbajnok, francia Teddy Riner-től.

- Az ilyen versenyek miatt fejlődik a sportágunk. Ez segít abban, hogy népszerűbbé váljon. Egy napon talán népszerűbb lesz, mint a labdarúgás vagy a kosárlabda. Megmutatjuk ennek a sportnak a szépségét, és azt is megmutatjuk, hogy ez olyan sport, amelynek van erkölcsi kódexe, vannak értékei, és szép nézni – mondta Teddy Riner.