Intxausti ünnepelt a Giro d'Italián

A spanyol Benat Intxausti nyerte a Giro d’Italia nyolcadik szakaszát. A Movistar 29 éves versenyzője pályafutása második szakaszsikerét érte el az

A spanyol Benat Intxausti nyerte a Giro d’Italia nyolcadik szakaszát.

A Movistar 29 éves versenyzője pályafutása második szakaszsikerét érte el az országúti kerékpáros körversenyen.

Fiuggi és Campitello Matese között 186 kilométert tettek meg az olaszországi versenyen.

A hegyi befutó végén Intxaustinak nem volt vetélytársa: 20 másodperccel előzte meg honfitársát, Mikel Landát. A svájci Sebastien Reichenbach ért célba harmadikként.

A kétszeres Tour de France-győztes Alberto Contador ötödik lett, de így is növelte előnyét az összetettben.

A Tinkoff-Saxo kerékpárosa 4 másodperccel vezet az olasz Fabio Aru és 22-vel az ausztrál Richie Porte előtt.