A Real 20 év után nyerheti meg az Euroligát

Bravúros hajrával jutott be az Olympiakosz a döntőbe a férfi kosárlabda Euroligában. A háromszoros győztes görög csapat a hajrában kilencpontos

Bravúros hajrával jutott be az Olympiakosz a döntőbe a férfi kosárlabda Euroligában.

A háromszoros győztes görög csapat a hajrában kilencpontos hátrányt (61–52) dolgozott le a CSZKA Moszkvával szemben. A tizennégy pontot és nyolc lepattanót szerző Jorgosz Printezisz vezérletével az Olimpiakosz az utolsó három percet 18–7-re megnyerte, így végül 70-68-ra győzött.

A döntőben a Real lesz az ellenfele, miután a madridiak 96-87-re győztek a Fenerbahce ellen. A török csapat a második negyed végén 20 pontos hátrányban volt, és ezután hiába kezdte ledolgozni a hátrányát. Az isztambuli csapat legjobbja Andrew Goudelock volt, a Realban Gustavo Ayón és K. C. Rivers remekelt.

A Real Madrid 20 éve nem nyert Euroligát. Sorrendben harmadszor jutott be a fináléba, de a legutóbbi két döntőt elveszítette.