Cselgáncs Grand Slam - Ungvári Miklós bronzérmes lett Bakuban

Szerzői jogok

Az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Ungvári Miklós bronzérmet szerzett, és jutott egy azeri arany a második napra is a cselgáncs világkupa- sorozat bakui Grand Slam-versenyén.

A helyszínen magas rangú tisztségviselők is megjelentek. Ott volt az azeri sportminiszter-helyettes, Iszmail Iszmajlov, és a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség, valamint a SportAccord elnöke, Marius Vizer is, aki külön gratulált Bakunak a nyári Európa-játékok megrendezéséhez.

A olimpiai kvalifikációs viadalon a férfiaknál a 73 kilogrammosok súlycsoportjában az azeri Rusztam Orudzsov megvédte tavalyi bajnoki címét, és az elődöntőben éppen Ungvári Miklóst győzte le ipponnal, majd óriási ováció közepette, taktikus dzsúdózással a fináléban az olimpiai bronzérmes mongol Szajndzsargal ellen diadalmaskodott. Ungvári bronzérmes lett.

A 81 kilósoknál orosz győzelem született. A két 21 éves csatáját a döntőben Haszan Halmurzajev nyerte meg Usangi Mardzsanival szemben, de hozzátartozik a krónikához, hogy a grúz versenyző az elődöntőben kézsérülést szenvedett, így nem volt teljes értékű harcos az aranymérkőzésen.
Ungvári Attila legyőzte a portugál Limát, de aztán kikapott, és nem jutott az első hétbe.

A nőknél a 63 kilósok súlycsoportjában az osztrák Kathrin Unterwurzacher ünnepelhette az első helyet. A döntőben a német Martyna Trajdos lábát mintaszerűen kapta ki, és végül ippongyőzelmet aratott. Az osztrák dzsudoka a tavalyi bakui ezüstérmét fényesítette arannyá.

A 70 kilós hölgyeknél a brit Sally Conway első Grand Slam-sikerét aratta azzal, hogy ipponnal verte meg a visszatérő kétszeres Európa-bajnok holland Kim Pollingot. A hollandnak ez volt az első versenye az idén a világkupa-sorozatban. Conway 10 másodperccel a vége előtt hajtotta végre tökéletes akcióját.

Vasárnap, a verseny harmadik napján a magyarok közül Cirjenics Miklós (100 kg), és Bor Barna (+100 kg) lép tatamira Bakuban.