Cselgáncs - Újabb magyar győzelem és érmek Zágrábban

Öt súlycsoport küzdelmeivel – köztük újabb magyar sikerekkel is – befejeződött a zágrábi cselgáncs Grand Prix. Joó Abigél bronzérmet szerzett a női

Joó Abigél bronzérmet szerzett a női 78 kilogrammos kategóriában. A döntőben a szlovén Anamari Velensek győzött az ukrán Viktorija Turksz ellen.

Nehézsúlyban Belkis Zehra Kaya diadalmaskodott. A török versenyző a fináléban ipponnal verte a holland Tessie Savelkoulst.

A férfiaknál 90 kilóban Tóth Krisztian győzött. A 21 éves világbajnoki ezüstérmes a fináléban waza-arival múlta felül a német Aaron Hildebrandot. Krizsán Szabolcs szombati sikere után Tóth a második magyar aranyérmet szerezte Zágrábban.

A 100 kilogrammosoknál Cirjenics Miklós 7. lett. A döntőben a német olimpiai bronzérmes, Dimitri Peters legyőzte a holland Michael Korrelt.

A nehézsúly csatái Jakiv Hammo végső sikerével zárultak. Az ukrán dzsudós a román Vladut Simionescut győzte le a döntőben – waza-arival. Bor Barna az ötödik helyen végzett.