Cselgáncs - Kettős magyar siker Zágrábban

Újabb négy súlycsoport küzdelmeivel folytatódott a zágrábi cselgáncs Grand Prix. A férfiaknál 73 kilogrammban Lasa Savdatuasvili diadalmaskodott.

Újabb négy súlycsoport küzdelmeivel folytatódott a zágrábi cselgáncs Grand Prix.

A férfiaknál 73 kilogrammban Lasa Savdatuasvili diadalmaskodott. A grúz olimpiai bajnok először nyert Grand Prix-versenyt. Savdatuasvili a döntőben a mongol Kasbaatar Tsagaanbaatar ellen győzött úgy, hogy két waza-arit ért el.

- Miután váltottam a 66 kilogrammos kategóriáról 73 kilóra, eleinte rosszul éreztem magam az új súlycsoportban. Erősödnöm kellett. Többször is mélyponton voltam, de most már sokkal jobban vagyok – mondta a sikere után Savdatuasvili.

A 81 kilósok döntője előtt már biztos volt, hogy a végén magyar győztes ünnepel. A fináléban Krizsán Szabolcs Csoknyai László ellen győzött. A mérkőzést az döntötte el, hogy Csoknyai három, Krizsán viszont csak egy shido büntetést kapott.

A hölgyek 63 kilogrammos súlycsoportját szlovén versenyző nyerte. Tina Trstenjak a világbajnoki címvédő, francia Clarisse Agbegnenout múlta felül a fináléban.

Egy súlycsoporttal feljebb (-70kg) Linda Bolder győzött. Az izraeli cselgáncsozó a döntőben a brit Sally Conway-t gyűrte le.