Korner - Hat gól Manchesterben, sevillai "szívesség" a Realnak.

Angol városi rangadót játszottak az Old Traffordon, amelyen a United 0-1 után négy gólt szerzett a City ellen, és mindent elintézett. A Sevilla 0-2 után állt fel a Barcelona ellen, és a 2-2-es döntetl

A Kornerban, az Euronews hétfőnként jelentkező futballmagazinjában válogatunk az elmúlt hét fontos és érdekes eseményeiből.

Messi és Neymar is kevés volt ahhoz, hogy a Barcelona leigázza a Sevillát a Sánchez Pizjuán stadionban. Kun Agüero is kevés volt ahhoz, hogy a City megnyerje a manchesteri derbit, amelyen Louis Van Gaal csapata, a United legyűrte a a városi riválist. Cesc Fabregas viszont elegendőnek bizonyult a Chelsea számára, amely a Queens Park Rangers-t verte, és nagyon közel került az ötödik bajnoki címéhez.

Négyet vágott a United a City-nek, lefékezte a Sevilla a Barcát

Energiatakarékos futballt játszott a listavezető Chelsea a Queens Park Rangers otthonában. A londoni összecsapáson a kékek mindössze egyszer találták el a kaput, igaz, abból gól is született.Cesc Fabregas a 88.percben lőtt Green kapujába. Soványka 1-0 lett a vége, de ez is három pontot ér. A Mourinho-alakulat 7 pont előnnyel áll a Premier Liga élén.

Az Old Traffordon játszották a manchesteri derbit, amelyen a City Agüero góljával még vezetett a 8.percben, de a szünetig fordított a United. Előbb Young talált be, majd Fellaini fejesével már 2-1 a United javára. A második félidő közepén Mata lőtt Hart hálójába, majd Smalling perdített a kapuba. Ez már kiütést vetített előre, de Agüero javított valamit.
Manchester United – Manchester City 4-2.

Neymar volt a Barcelona kulcsembere Sevillában: előbb gólpasszt adott Messinek, majd szenzációs szabadrúgásgólt lőtt, de a Sevilla nem adta fel. Banega még az első félidőben szépített. Bő negyedórával a vége előtt Luis Enrique érthetetlen okokból lecserélte Neymart, a Sevilla pedig Gameiro góljával a 84.percben állította be a 2-2-es végeredményt. A Barcelona pontvesztésének legnagyobb haszonélvezője a Real Madrid, amely mindössze két ponttal áll a táblázaton az éllovas Barca mögött.

Ibra, az eltiltás meg a ligakupa diszkrét bája

Fenn és lenn rovatunkban ezúttal Olaszország és Franciaország a két állomás.

Az olasz bajnokság tökutolsó helyén álló Parma nem rég a klub anyagi gondjai, esetleges kizárása, feloszlatása ürügyén került szóba, de a legutóbbi három mérkőzésen valami megmozdult. A csapat először 1-1-es döntetlent játszott az Interrel Milánóban, azután 1-0-ra megverte az Udinesé-t, majd mindenki döbbenetére a múlt hét végén ugyancsak 1-0-ra győztek a sárga-kékek a listavezető Juventus ellen hazai pályán. Megtáltosodtak, nagyon nem akarnak kiesni.

A Paris St-Germain fáradhatatlan. A francia sztárcsapat most a ligakupát kaparintotta meg, miután a szombati döntőben 4-0-ra legyőzte a Bastiát, amely 70 percen át, kiállítás miatt, tíz emberrel játszott. A korábban eltiltott Zlatan Ibrahimovics a kupadöntőre még zöld utat kapott, és – biztos ami biztos – két gólt is szerzett. Szóval hogy is van ez? Ibra megsértette a játékvezetőt a Bordeaux elleni bajnokin, négy bajnoki meccsre szóló eltiltást kapott, de ez a ligakupa fináléra ugyebár nem vonatkozik, legközelebb a Guingamp ellen játszhat május elején. Aranyos történet…

Steven Gerrard napja

Bár Steven Gerrard júliustól a Los Angeles Galaxy játékosa lesz, pillanatnyilag még a Liverpool csapatkapitánya. Most egy pontosan hét évvel ezelőtti eseményt idézünk fel, amely a Vörösökhöz kötődik.

Steven Gerrard 2008. április 13-án játszotta 300. mérkőzését a Liverpool színeiben. Az alkalomhoz méltón futballozott, hiszen gólt szerzett, gólpasszt adott, és nem mellesleg a liverpooliak 3-1-re legyőzték a Blackburn Rovers-t. Gerrard egyébként első profi mérkőzésén is a Blackburn elen lépett pályára a Pool játékosaként 1998 novemberében. 2003-ban lett a Liverpool csapatkapitánya. Visszatérve az emlegetett 2008-as mérkőzésre, ő nyitotta meg a gólok sorát, majd gólpasszt adott Fernando Torres-nek.
Az idők folyamán Steven Gerrard liverpooli fellépéseinek száma elérte a 704 alkalmat.

Jóslataink a BL negyeddöntőire (akár tévedhetünk is…)

Kedden este már megkezdődik a BL negyeddöntője, így mi is a Bajnokok Ligája mérkőzésekre figyeltünk, pontosabban tippeltünk.
Várjuk az Önök tippjeit is közösségi oldalainkon a #TheCornerScores felhasználásával. Íme, a négy mérkőzés:

Atletico Madrid – Real Madrid 1-1
Juventus – Monaco 2-0
FC Porto – Bayern München 0-3
Paris Saint-Germain – Barcelona 1-2

Erre gondoltunk, de ahogy már oly sokszor elmondtuk: akár tévedhetünk is……