Tiger Woods mélyrepülése: a golf egykori királya már csak a 104.

Az év eleje óta 72 helyet csúszott vissza a világranglistán.

Folytatódik Tiger Woods mélyrepülése. Az egykori világelső golfozó már a legjobb százban sincs benne a legfrissebb, hétfőn közzétett világranglistán. Ez nem fordult elő 1996 óta.

A 39 éves profi sokáig a sportág egyeduralkodója volt. Összesen 683 hétig vezette a világranglistát, ami máig abszolút rekord.

Legutóbb 2008-ban nyert nagy tornát, a US Opent; a világranglistát utoljára tavaly májusban vezette. Ezt az évet még a 32. helyen kezdte, de azóta csupán két versenyen indult el, mindkétszer a vert mezőnyben végzett; ezzel visszacsúszott a 104. helyre.

A januári Phoenix Openen 82-es szériát ütött, ez volt pályafutásának leggyengébb eredménye.

Tiger Woods egy éve folyamatosan hátsérülésekkel küszködik, emiatt több fontos bajnokságot is ki kellett hagynia. Most abban bízik, hogy a jövő héten elindulhat az év első nagy tornáján, az augustai US Masters golfversenyen.

Az aktuális világranglistán az északír Rory McIlroy áll az első helyen.