Tiger Woods mélyrepülése: a golf egykori királya már csak a 104.

Sport

Folytatódik Tiger Woods mélyrepülése. Az egykori világelső golfozó már a legjobb százban sincs benne a legfrissebb, hétfőn közzétett világranglistán. Ez nem fordult elő 1996 óta.

A 39 éves profi sokáig a sportág egyeduralkodója volt. Összesen 683 hétig vezette a világranglistát, ami máig abszolút rekord.

Legutóbb 2008-ban nyert nagy tornát, a US Opent; a világranglistát utoljára tavaly májusban vezette. Ezt az évet még a 32. helyen kezdte, de azóta csupán két versenyen indult el, mindkétszer a vert mezőnyben végzett; ezzel visszacsúszott a 104. helyre.

A januári Phoenix Openen 82-es szériát ütött, ez volt pályafutásának leggyengébb eredménye.

Tiger Woods egy éve folyamatosan hátsérülésekkel küszködik, emiatt több fontos bajnokságot is ki kellett hagynia. Most abban bízik, hogy a jövő héten elindulhat az év első nagy tornáján, az augustai US Masters golfversenyen.

Az aktuális világranglistán az északír Rory McIlroy áll az első helyen.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!

Sport

Halálos autóbaleset Budapesten: három görög válogatott labdarúgó a sérültek között